A jednak. Sensacyjny kandydat na prezydenta Gdańska

Kim będzie nowy prezydent Gdańska? Aleksandra Dulkiewicz ma konkurencję
Kim będzie nowy prezydent Gdańska? Aleksandra Dulkiewicz ma konkurencję

Tuż po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza większość obserwatorów była przekonana, że bezpośrednim jego następcą będzie Aleksandra Dulkiewicz. To była zastępczyni śp. prezydenta. Miało nie być kontrkandydatów, odpuściło nawet Prawo i Sprawiedliwość. Kim będzie nowy prezydent Gdańska?

Paweł Adamowicz zginął w tragicznych, przygnębiających okolicznościach. Podczas kolejnego finału WOŚP w Gdańsku szaleniec wtargnął na scenę i trzykrotnie ranił nożem polityka. Następnego dnia prezydent Gdańska zmarł w szpitalu.

To zdarzenie jeszcze bardziej spolaryzowało nastroje w naszym kraju. Pewne było natomiast jedno: już wkrótce prezydenturę w stolicy Pomorza miała objąć dotychczasowa zastępczyni Adamowicza – Aleksandra Dulkiewicz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tymoszenko startuje na prezydenta Ukrainy. Jest obietnica związana z Polską!

Kim będzie nowy prezydent Gdańska? Aleksandra Dulkiewicz ma konkurencję

Było to pewne, ale do czasu. Choć prezes PiS Jarosław Kaczyński oznajmił, że jego ugrupowanie nie wystawi kontrkandydata, to inne opcje nie próżnują. Najpierw start w wyborach zadeklarował Grzegorz Braun, z kolei dziś zrobiło się jeszcze ciekawiej.

Okazuje się bowiem, że Aleksandrze Dulkiewicz przyjdzie się zmierzyć nie tylko z mentorem wolnościowców. Oprócz niego o władzę w największym mieście na wybrzeżu powalczy Piotr Walentynowicz. To wnuk absolutnej legendy „Solidarności” – Anny Walentynowicz. Nie ma wątpliwości, że ten człowiek nie jest bez szans.

– Chciałbym poinformować, że w dniu dzisiejszym utworzony został Komitet Wyborczy Wyborców „GDAŃSK DLA MIESZKAŃCÓW”, który zamierza zgłosić moją kandydaturę w wyborach przedterminowych na Prezydenta Miasta Gdańska. Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Gdańska ale i całym krajem. W zaistniałej sytuacji przedterminowe wybory i poprzedzająca je kampania będą się różnić od wszystkich poprzednich – przekazał na Facebooku Piotr Walentynowicz.

– Kandydatura Aleksandry Dulkiewicz jako dotychczasowej zastępczyni Prezydenta jest w pewien sposób naturalna. Myślę jednak, iż nie jest najlepszym rozwiązaniem by wybory – przeprowadzane nawet w tak tragicznych okolicznościach – odbywały się na zasadzie mianowania i obietnicy realizacji testamentu politycznego, przy „zawieszeniu” mechanizmów demokratycznych takich jak możliwość wyboru – stwierdził kandydat.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

1 KOMENTARZ

  1. no ten wieczny leniwy bezrobotny . ktory jedzie na slwie babki i poraz 3 zada odzkodowania za jej smierc bo musie raczek praca nie chce skalac ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here