Prawica będzie wściekła. Rząd przyznaje Ukraińcom 500 plus

500 plus Ukraińcy

Rząd Prawa i Sprawiedliwości / Zjednoczonej Prawicy przypodobał się Polakom wieloma pomysłami. Flagowym jest rzecz jasna program Rodzina 500 plus, z którego korzystają miliony rodzin. Są jednak tematy, których jako naród przeżyć nie możemy. Jak na przykład Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski każdego dnia.

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy nie było w Polsce tematu bardziej kontrowersyjnego, niż imigranci. Nie tylko ci z Afryki i Bliskiego Wschodu. Kierunkiem, z którego do Polski napływa najwięcej ludzi jest Ukraina.

W dodatku Ukraińcy coraz rzadziej wybierają prace sezonowe. Chcą bowiem osiedlać się w naszym kraju na stałe. Nie tylko dlatego, że mogą liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie i standard życia, jaki jest dla nich niedostępny za wschodnią granicą.

500 plus w ogniu krytyki

Do pozostania w Polsce gorąco zachęca naszych wschodnich sąsiadów rząd Zjednoczonej Prawicy. Ten sam, który w kampanii wyborczej przestrzegał przed masową migracją. Jednakże na mówieniu o otwartości Polski na Ukraińców się nie kończy. Mateusz Morawiecki i jego ludzie przechodzą od słów do czynów.

I nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wybitnie nie spodoba się to radykalnej prawicy. Także wolnościowcy nie będą zachwyceni tym, co robią właśnie władze naszego kraju. Otóż okazuje się, że opłacamy nie tylko o przyrost naturalny Polaków, ale i… Ukraińców. Jakim cudem? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Jednym z głównych argumentów na poparcie zasadności wprowadzenia 500 plus był przyrost naturalny. Rządzący wyszli z założenia, że wielu Polaków po prostu nie stać na posiadanie większej liczby dzieci. Stąd regularny spadek populacji naszego kraju. Wszystko było w porządku, dopóki nie wyszło na jaw, że pieniądze otrzymują nawet rodziny, które nie do końca są potrzebujące.

Ponadto – jak się okazuje – jesteśmy na tyle bogatym państwem, że fundujemy wzrost przyrostu naturalnego Ukrainie! Według oficjalnych danych, już ponad 4,5 tys. ukraińskich dzieci pobiera w Polsce świadczenie z rządowego programu 500+. „Ukraińcom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny” – pisze „Rzeczpospolita”. Umożliwia to ta sama umowa, która pozwala na dopłaty z budżetu do minimalnych emerytur Ukraińców pracujących w Polsce.

Słowo „absurd” ciśnie się na usta. Oto kraj, w którym podnoszone są podatki i akcyzy, by starczyło na wsparcie dla rodzin, sprowadza kolejne miliony osób, które zacierają ręce na państwowe pieniądze. Dokąd zaprowadzi nas ta szaleńcza polityka?