Prawica będzie wściekła. Rząd przyznaje Ukraińcom 500 plus

500 plus Ukraińcy

Rząd Prawa i Sprawiedliwości / Zjednoczonej Prawicy przypodobał się Polakom wieloma pomysłami. Flagowym jest rzecz jasna program Rodzina 500 plus, z którego korzystają miliony rodzin. Są jednak tematy, których jako naród przeżyć nie możemy. Jak na przykład Ukraińcy, którzy przyjeżdżają do Polski każdego dnia.

Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu miesięcy nie było w Polsce tematu bardziej kontrowersyjnego, niż imigranci. Nie tylko ci z Afryki i Bliskiego Wschodu. Kierunkiem, z którego do Polski napływa najwięcej ludzi jest Ukraina.

W dodatku Ukraińcy coraz rzadziej wybierają prace sezonowe. Chcą bowiem osiedlać się w naszym kraju na stałe. Nie tylko dlatego, że mogą liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie i standard życia, jaki jest dla nich niedostępny za wschodnią granicą.

500 plus w ogniu krytyki

Do pozostania w Polsce gorąco zachęca naszych wschodnich sąsiadów rząd Zjednoczonej Prawicy. Ten sam, który w kampanii wyborczej przestrzegał przed masową migracją. Jednakże na mówieniu o otwartości Polski na Ukraińców się nie kończy. Mateusz Morawiecki i jego ludzie przechodzą od słów do czynów.

I nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wybitnie nie spodoba się to radykalnej prawicy. Także wolnościowcy nie będą zachwyceni tym, co robią właśnie władze naszego kraju. Otóż okazuje się, że opłacamy nie tylko o przyrost naturalny Polaków, ale i… Ukraińców. Jakim cudem? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Jednym z głównych argumentów na poparcie zasadności wprowadzenia 500 plus był przyrost naturalny. Rządzący wyszli z założenia, że wielu Polaków po prostu nie stać na posiadanie większej liczby dzieci. Stąd regularny spadek populacji naszego kraju. Wszystko było w porządku, dopóki nie wyszło na jaw, że pieniądze otrzymują nawet rodziny, które nie do końca są potrzebujące.

Ponadto – jak się okazuje – jesteśmy na tyle bogatym państwem, że fundujemy wzrost przyrostu naturalnego Ukrainie! Według oficjalnych danych, już ponad 4,5 tys. ukraińskich dzieci pobiera w Polsce świadczenie z rządowego programu 500+. „Ukraińcom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny” – pisze „Rzeczpospolita”. Umożliwia to ta sama umowa, która pozwala na dopłaty z budżetu do minimalnych emerytur Ukraińców pracujących w Polsce.

Słowo „absurd” ciśnie się na usta. Oto kraj, w którym podnoszone są podatki i akcyzy, by starczyło na wsparcie dla rodzin, sprowadza kolejne miliony osób, które zacierają ręce na państwowe pieniądze. Dokąd zaprowadzi nas ta szaleńcza polityka?

3 KOMENTARZE

  1. Pieniądz to najgorszy śmieć, dzięki niemu łatwo i szybko można wszystko spartolić. A od którego niestety jesteśmy zależni.

    Nie jestem materialistą bym płakał jak bóbr po zmarnowanej kasie. Moim zdaniem kasa to zwykła biurokracja. Kto się przejmuje niech walczy o piórko na wietrze. Dziś opływam w luksusach a jutro grosze liczę. Wracając do tematu. Fakt w którym to Ukraińcy mają mieć równie dobrze lub lepiej od gospodarza jakim jest Polska to mnie krew gorąca zalewa. Rozumiem wojna, rozumiem bieda. Ale czy naprawdę musimy być gościnni bardziej niż jest to możliwe? Chociażby praca sezonowa – Ukraińcy biorą jak leci, taka praca którą łatwo i szybko takową można zdobyć. Co z Polakami, którzy chcieliby dorobić? Jechać do Niemiec szparagi zbierać?

  2. In case of one foreign worker, ZUS receives tax, let say I receive about 7000 PLN, and 2500 goes to state. Do I deserve or not deserve getting 500 +. The author of the article is either blind or one-sided.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here