George Soros w furii. Kaczyński idzie na całość ws. Radia Zet

George Soros Jarosław Kaczyński
George Soros Jarosław Kaczyński

Oczy świata znów zwrócą się na Polskę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział bowiem wojnę bodaj najbardziej wpływowemu człowiekowi na świecie. Jarosław Kaczyński kontra George Soros. Czy Radio Zet zostanie tubą propagandową wrogich Polsce ludzi?

Jeszcze kilka lat temu tylko nieliczni z nas zdawali sobie sprawę, kim jest Soros. To amerykański multimiliarder żydowskiego pochodzenia, spekulant finansowy, piewca skrajnego liberalizmu, donator środowisk proimigracyjnych i LGBT.

Jarosław Kaczyński vs George Soros

W świadomości Polaków zaistniał na dobre, gdy do władzy w naszym kraju doszło konserwatywne ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Ludzie Sorosa w Polsce mieli do tego nie dopuścić, jednak zawiedli. Nieoficjalnie mówi się, że za wieloma protestami i prowokacjami mogli stać ludzie opłacani właśnie przez Sorosa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Historyczne słowa Morawieckiego. W Berlinie będą wściekli

Ponadto udowodniono, że George Soros zdestabilizował sytuacje w wielu krajach. Multimiliarder ma ogromne wpływy. W Polsce działają jego fundacje, m.in. Fundacja Batorego, Otwarty Dialog czy HejtStop. Wszystkie solidarnie uderzają w rząd.

CZYTAJ TAKŻE:
Wojewódzki wie, dlaczego niektórzy go nienawidzą
CZYTAJ TAKŻE:
Historyczne słowa Morawieckiego. W Berlinie będą wściekli

Teraz Soros podejmuje próbę poszerzenia swoich wpływów w Polsce poprzez wykupienie stacji Radio Zet. Wespół ze spółką Agora (wydawca m.in. Gazety Wyborczej), której jest udziałowcem. Jedna z najpopularniejszych rozgłośni w Polsce stałaby się w rękach ludzi Sorosa potężną bronią. Mogliby do granic możliwości podgrzewać nastroje. Organizacja gigantycznych zgromadzeń antyrządowych i wyolbrzymiania problemów stałaby się jeszcze łatwiejsza. Wie o tym Jarosław Kaczyński.

Radio Zet w rękach Sorosa?

Prezes PiS wielokrotnie powtarzał, że oddawanie znaczących mediów w ręce zagranicznego kapitału jest bardzo niebezpieczne. Przekazał zatem, za pośrednictwem swojej rzeczniczki, Beaty Mazurek, że George Soros nie ma w Polsce czego szukać.

Przekaz jest krótki i zrozumiały. – Prezes Kaczyński uważa, że Państwo powinno zrobić wszystko, by spekulanci giełdowi nie zwiększali wpływu na rynek medialny. Celem Polski i powodem do nadzoru nad rynkiem organów powinno być zwiększenie udziału kapitału polskiego i troska o pluralizm – przekazała Beata Mazurek. Wiele wskazuje zatem na to, że Radio Zet trafi w polskie ręce, nawet gdyby państwo musiało się licytować z multimiliarderem.

Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. W skład grupy kapitałowej Eurozet wchodzą m.in. Radio Zet, Chillzet, Antyradio i Meloradio. Od wakacji właścicielem tego holdingu medialnego jest – poprzez spółkę zależną od Chech Radio Center – czeski koncern Czech Media Invest (CMI).

Serwis Wirtualne Media podał, że 40 proc. udziałów Eurozetu ma przejąć Agora, zaś 60 proc. – czeska spółka SFS Ventures. Jej mniejszościowy udziałem, amerykańska firma Salvatorska Ventures LCC, należy do funduszu Media Development Investment Fund (MDIF), wspieranego z kolei finansowo przez George’a Sorosa.