Świat już wie. Reuters opisuje „taśmy Kaczyńskiego”


Reuters, jedna z największych agencji prasowych na świecie, pisze o artykule „Gazety Wyborczej” nt. „taśm Kaczyńskiego”. Oznacza to, iż o rozmowie prezesa PiS na temat budowy wieżowców dowiedział się cały świat.

Reuters to jedna z największych agencji prasowych na całym świecie. Zatrudnia ona kilka tysięcy dziennikarzy, którzy rozsiani są po całym ziemskim globie.

Agencja Reuters jest medium, na której informacje powołują się portale i gazety z całego świata. Dziś jedna z depesz dotyczyła naszego kraju, a konkretnie artykułu „Gazety Wyborczej” pt. „Taśmy Kaczyńskiego”.

– Nagrania pozyskane przez gazetę pochodzą z lipca 2018 roku. Zawierają słowa Kaczyńskiego dotyczące wycofania się z projektu – piszą dziennikarze jednej z największych agencji prasowych na świecie.

Reuters pisze o „Taśmach Kaczyńskiego”

Dziennikarze agencji prasowej podkreślają, że tekst wywołał spore poruszenie wśród polityków partii rządzącej. Świadczyć ma o tym twitterowy wpis rzeczniczki partii rządzącej, Beaty Mazurek, która już dzień przed publikacją tekstu mówiła, iż będą to „pseudorewelacje”.

– Te same plotki i spekulacje, które pojawiały się od lat – napisała wówczas wicemarszałek Sejmu oraz jedna z najbliższych współpracownic Jarosława Kaczyńskiego.

– Kaczyński nadzorował proces inwestycyjny związany z budową nieruchomości przeznaczonej na lokale biurowe. Ponadto, miały znajdować się tam: hotel oraz baza fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego, brata bliźniaka Jarosława i byłego prezydenta Polski – piszą dziennikarze Reutersa.

ZOBACZ:
"Taśmy Kaczyńskiego" ujawnione. Miała być bomba, a co jest?

Reuters, w przeciwieństwie do polskich mediów, największą uwagę zwraca na oskarżenia austriackiego biznesmena, Geralda Birgfellnera. Twierdzi on, iż Kaczyński nie zapłacił mu za wykonanie usługi.

– Prawnicy reprezentujący austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera oskarżają prezesa rządzącego Polską PiS o to, że nie zapłacił mu za usługi związane z projektem budowy wieżowców w Warszawie – napisano.

Cały tekst Reutersa TUTAJ.

Szczerba podaje dalej artykuł Reutersa

Artykuł opublikowany przez Reutersa musiał mocno ucieszyć polityków opozycji. Jeden z nich postanowił podzielić się nim ze swoimi wyborcami. Mowa o Michale Szczerbie, który za pośrednictwem Twittera opublikował tekst agencji prasowej na swojej tablicy.

Wcześniej Szczerba skrytykował Beatę Mazurek i Ryszarda Terleckiego. Politycy PiS podczas konferencji prasowej mówili, że w „taśmach Kaczyńskiego” nie widzą nic złego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here