Morawiecki jest poważnie chory. Mocny apel do wszystkich Polaków

Mateusz Morawiecki matka

Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, jest poważnie chory. Polityk wystosował mocny apel do wszystkich Polaków.

Kornel Morawiecki to ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Polityk w 2015 roku dostał się do Sejmu z list Kukiz’15, jednak ostatecznie opuścił ruch Pawła Kukiza. Chwilę pozostawał posłem niezrzeszonym, jednak wreszcie postanowił założyć własne koło poselskie. Nazwał je „Wolni i Solidarni”, a z czasem przyłączyli się do niego inni posłowie Kukiz’15. Wśród nich m.in. Sylwester Chruszcz, czy Adam Andruszkiewicz, który obecnie pełni funkcję wiceministra cyfryzacji.

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że Kornel Morawiecki trafił do szpitala. Początkowo wydawało się, że to nic poważnego, jednak teraz sam zainteresowany przyznaje, że jest bardzo poważnie chory.

Kornel Morawiecki poważnie chory

Morawiecki przyznał, że po tym gdy trafił do szpitala zdiagnozowano u niego żółtaczkę. Lekarze nie byli jednak do końca przekonani do wspomnianej diagnozy i poddali ojca premiera kolejnym badaniom. Kornel Morawiecki przeszedł badanie tomografem, który wykazało, że choroba jest poważna. Okazało się bowiem, że lider koła „Wolni i Solidarni” choruje na raka trzustki.

Polityk trafił na stół operacyjny. Zabieg przeszedł w szpitalu MSWiA. Jak twierdzi dziś czuje się lepiej, jednak nadal nie wie, czy konieczna będzie chemioterapia.

Przyznaje również, że gdyby choroba nie została zdiagnozowana dość wcześnie, dziś mogłoby nie być już na tym świecie.

Mocny apel ojca Mateusza Morawieckiego

Kornel Morawiecki postanowił wystosować apel do wszystkich Polaków. Wyjaśnił, że jest on najlepszym przykładem na to, że w przypadku dolegliwości bólowych należy, jak najszybciej udać się do lekarza.

Morawiecki jest poważnie chory. Mocny apel do wszystkich Polaków
”]

– Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym już żegnać się z tym padołem. Niech mój przykład posłuży do tego, żeby nie brać środków przeciwbólowych, ale kiedy wystąpią jakieś bóle, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza i na badania – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Morawiecki.

Ojcu premiera Morawieckiego życzymy dużo zdrowia!