Kaczyński bierze się za PO. Oto, co im wysłał

Krzysztof Jackowski jasnowidz Kaczyński

Jarosław Kaczyński idzie na wojnę z Platformą Obywatelską. Prezes PiS postanowił twardo zareagować na insynuacje polityków tej partii. Grzegorz Schetyna będzie miał twardy orzech do zgryzienia. 

Politycy Platformy Obywatelskiej po publikacji „taśm Kaczyńskiego” chcieli, aby prezesem PiS zajęli się śledczy. Żądali m.in. ujawnienia jego majątku.

Partia zapowiedziała, że złoży doniesienie do prokuratury związane z „płatną protekcją, powoływaniem się na wpływy, przekroczeniem uprawnień posła, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”.

Kaczyński bierze się za PO

Jarosław Kaczyński nie pozostał dłużny. Prezes PiS skierował do Platformy Obywatelskiej wezwanie przedsądowe. Domaga się przeprosin za zamieszczenie w sieci materiałów, w których politycy PO twierdzili, że mógł popełnić przestępstwo płatnej protekcji.

PO zamieszczała w internecie zdjęcia z wizerunkiem Kaczyńskiego, na których widniały podpisy. „Prezes Kaczyński ukrywa majątek? Taśmy dowodzą, że zarządza milionami”, „Dwie wieże Kaczyńskiego miały kosztować 1,3 mld zł” czy „Kaczyński ukrywa majątek, uczestniczy w spotkaniach jako reprezentant Srebrnej”. Podobne zarzuty kieruje pod adresem PiS Ryszard Petru.

Taśmy Kaczyńskiego

We wtorek „Gazeta Wyborcza” opublikowała stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Tematem spotkania były uzgodnienia związane z planem inwestycji – wybudowania dwóch 190-metrowych wieżowców w Warszawie przez spółkę Srebrna.

Kontrowersje wzbudził zwłaszcza fragment, z którego wynika, że inwestycja będzie sfinansowana z kredytu od Pekao S.A.Bank miałby wypłacić do ok. 300 mln euro (1,3 mld zł). Prezes tłumaczy jednak, że do rozpoczęcia inwestycji potrzebne jest zwycięstwo w Warszawie, ponieważ PO nielegalnie nie wydaje zgody na budowę.

ZOBACZ:
Putin wpadnie w szał. Polski rząd właśnie podał szokujące informacje

Ostatecznie Kaczyński i Birgfellner nie doszli do porozumienia. Austriacki biznesmen zarzucił szefowi PiS „oszustwo wielkich rozmiarów”. Złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here