Ludzie lgną do pracy w Biedronce. Dyskont podwyższa pensje!

Biedronka podnosi pensje dla swoich pracowników. Ta informacja to dobra wieść także dla osób, które chciałyby podjąć pracę w wielobranżowym dyskoncie.

Biedronka to jeden z najpopularniejszych dyskontów spożywczych w Polsce. Za konkurencję ma m.in. Lidl-a, Kauflanda, Carrefoura, czy Stokrotkę, a pomimo tego Polacy chyba najczęściej właśnie do niej udają się na zakupy.

Sieć sklepów Biedronka słynie także z licznym promocji, a swego czasu głośno było Świeżakach i Słodziakach, czyli maskotkach przyznawanych za określoną liczbę punktów uzyskanych poprzez zakupy.

Co ciekawe, Biedronka stała się również pracodawcą, do którego lgną ludzie. Praca w sklepie nie należy do najlżejszych, aczkolwiek pieniądze są satysfakcjonujące.

Praca w Biedronce. Ile można zarobić?

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że Biedronka podnosi pensję dla swoich pracowników. Praca w Biedronce stała się więc jeszcze bardziej pożądana. Jak obecnie prezentują się płace w jednym z największych dyskontów wielobranżowych w kraju?

Na ten moment wiadomo, iż sieć sklepów wprowadziła zmiany w systemie wynagrodzeń na rok 2019. Do lamusa odeszła m.in. premia kwartalna, którą zastąpi premia miesięczna. Sięgać ona będzie 170 złotych brutto. Uzyskać ją będą mogli wszyscy zatrudnieni na stanowisku sprzedawca-kasjer.

Z informacji dostępnych w mediach wynika też, że osoby, które rozpoczną pracę na stanowisku kasjera będą mogły zarobić kwotę w wysokości co najmniej 2650 zł brutto. Na pierwszą podwyżkę pracownik może liczyć już po roku od momentu zatrudnienia w firmie. Kolejny wzrost wypłaty przyjdzie natomiast po trzech latach. Wówczas zarobić będzie można 2950 złotych brutto miesięcznie.

Wysokość zarobków uzależniona jest głównie od lokalizacji. Więcej zarobi np. sprzedawca kasjer, który pracuje w Warszawie. Wówczas na jego konto miesięcznie wpływać będzie mniej więcej 3550 zł brutto po trzech latach pracy.

Analogicznie mniejszą wypłatę otrzyma pracownik zatrudniony w Biedronce zlokalizowanej w mniejszym mieście lub miejscowości.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla pracowników Biedronki. Niedawno sieć przyznała premie 15 tysiącom pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych. Pisał o tym serwis wiadomoscihandlowe.pl.

POPULARNE NA OTOPRESS.PL: