Do wygrania domek? To OSZUSTWO! Zgłaszajmy tę stronę Facebookowi

EasyBud to oszustwo
EasyBud to oszustwo

Do wygrania piękny, drewniany domek z bali? Prawdopodobnie każdy marzy o tak klimatycznej zabudowie. Jednakże szanse na zwycięstwo w takim facebookowym konkursie są nie tyle nikłe, co zerowe. Dziś bierzemy pod lupę fanpage EasyBud, którego administratorzy są wyjątkowo bezczelni.

Prawdziwą plagą, by nie powiedzieć – zarazą – na Facebooku stają się „konkursy”. Bierzemy to słowo w cudzysłów, gdyż to oszustwo z konkursem nie ma nic wspólnego. Przedstawiciele marginesu społecznego regularnie żerują na ludzkiej naiwności. W jaki sposób?

Rzekomo wystarczy udostępnić post, polubić ich stronę i zostawić komentarz o treści „gotowe”, by stać się właścicielem pięknego domku z drewnianych bali. Legenda głosi, że ktoś go kiedyś otrzymał. Ale w snach. Jedną z „firm” (w rzeczywistości nie istnieje), która aktualnie żeruje na polskich internautach jest EasyBud.

Właściciele strony nabierają ludzi, by małym nakładem sił zdobyć na stronie jak najwięcej fanów, a później najprawdopodobniej zmienić jej nazwę i sprzedać z niemałym zyskiem. Oszuści celują w mniej doświadczonych internautów – najczęściej osoby w wieku 40+.

EasyBud oszustwo – nie daj się nabrać. Pomóż zniszczyć oszustów!

Co więcej, te moralne zera czasami ogłaszają nawet zwycięzców. Po kliknięciu w link do profilu osoby, która „wygrała konkurs”, zostajemy przeniesieni na własny profil (czyli ten, na którym jesteśmy aktualnie zalogowani). Taka sztuczka jest wyjątkowo paskudna, bo po początkowej euforii, niedoszły zwycięzca doznaje ogromnego rozczarowania.

Takie rzeczy dzieją się w polskich mediach społecznościowych od zawsze. Ich geneza sięga jeszcze „Naszej-Klasy”. Stąd też doświadczony użytkownik nie da się już na coś podobnego nabrać. Co jednak z naszymi mamami, ciotkami, a nawet babciami? Warto przestrzegać i odwodzić od wspierania najgorszej maści oszustów.

Sam z uporem maniaka zgłaszam posty strony EasyBud do administracji Facebooka. Tak jak całą stronę, która jest stworzona wyłącznie po to, by oszukiwać nieświadomych internautów. Facebook reaguje, ale wolno i mało stanowczo.

Co prawda, po zgłoszeniu, Facebook usunął już jeden z „postów konkursowych”, natomiast strona wciąż może publikować. Jak zniknięcie posta tłumaczy swoim naiwnym fanom EasyBud? Bardzo rozkosznie:

Komentarz z prawdziwymi informacjami o tym, dlaczego zniknął poprzedni, bardzo już popularny post, został przez administratorów usunięty po kilku minutach. A jego autor – permanentnie zablokowany.

Dlaczego tak bardzo „grzeje mnie” ta sprawa? Otóż jakieś 3 tygodnie temu w gronie moich znajomych ktoś rzucił kpiąco: A pamiętacie jak Klaudia wygrała domek? Oczywiście padła ofiarą oszustów, którzy użyli „uniwersalnego” linku do profilu, zatem po kliknięciu w niego Klaudia była przekonana, że uśmiechnęło się do niej szczęście. Dziewczyna rzecz jasna obdzwoniła rodzinę i przez kilka chwil chodziła z głową w chmurach.

Pomyślałem wtedy: „jakim sku*wysynem trzeba być”. I wyobraziłem sobie tego uśmiechniętego pajaca przed komputerem, który szczerzy kły z radości, że w ciągu dwóch dni udało mu się wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy reakcji.

CZAS ZATEM NA DZIAŁANIE. Bardzo proszę o zgłaszanie strony EasyBud i każdej podobnej Facebookowi. Jak to zrobić? To bardzo proste:

 1. Wejdź na stronę EasyBud (KLIKNIJ TUTAJ)
 2. Wybierz trzy kropki pod zdjęciem w tle i kliknij „Przekaż opinię lub zgłoś tę stronę”:
 3. Wybierz powód: „Oszustwo”, a poniżej „Fałszywa strona”, następnie wyślij zgłoszenie

To samo należy zrobić z postem konkursowym.

Klikamy w trzy kropki przy poście, następnie „Przekaż opinię dotyczącą tego posta”, wybieramy „Inny powód”, a następnie „Oszustwo”. I wysyłamy zgłoszenie za pomocą niebieskiego przycisku.

Nie przechodźmy obojętnie. Jeśli wykształtuje się w nas odruch zgłaszania ewidentnych oszustw, to ich inicjatorom w końcu zabraknie paliwa. Niestety, niektórzy wciąż liczą na cud i biorą udział w tych pseudokonkursach. Podając dalej ten artykuł najprawdopodobniej uświadomisz kolejne osoby.

AKTUALIZACJA: Oszuści właśnie opublikowali „wyniki konkursu”:

1 KOMENTARZ

 1. URUCHOMIENIE !! „SUSHINE FINANCE EASY BUY” POZWALAJMY, ABY KUPIĆ CIEBIE, CO CHCESZ KUPOWAĆ!
  CZY WIDZIAŁEŚ DOM Z WYBORU I CHCESZ KUPIĆ?
  CZY WIDZISZ SAMOCHÓD SWOJEGO WYBORU, KTÓRY CHCESZ KUPOWAĆ?
  CZY CHCESZ KUPIĆ KAŻDEGO KOSZTU, KTÓREGO MUSISZ PODDAĆ PONIEWAŻ TO BYŁO DOSKONAŁE?
  SUNSHINE FINANCE ŁATWA KUP TERAZ OUT! DO TWOJEGO RATOWANIA … POWIEDZ NAM, CO CHCESZ KUPIĆ WSZYSTKO, CZY MUSISZ PODEJMOWAĆ DOM LUB SAMOCHÓD POZWALAJĄ, ABY WIEDZIEĆ I PŁACIĆ TYLKO 5% I PŁACIMY ODPOCZYNEK DLA CIEBIE !! ZOSTAŁA TWOJA NIEZWYKŁA, Z JAKIMKOLWIEK INSTALACYJNYM ZWROTEM TWOJEGO WYBORU W CIĄGU 15 LAT … TAK 15 LAT … JESTEŚMY POCZTĄ POCZTĄ. WYŚLIJ NAM DZISIAJ DZISIAJ NA: SUNSHINEFINANCIALHELP@GMAIL.COM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here