T

To on stoi za atakiem na dr Ogórek? Internauci namierzyli agresora

To on stoi za atakiem na dr Ogórek? Internauci namierzyli agresora

Od dawna obserwujemy postępującą polaryzację nastrojów w naszym kraju. Za ugrupowanie walczące z mową nienawiści uchodzi Platforma Obywatelska. Przynajmniej taki obraz starają się wykreować w naszych głowach politycy tej partii i sprzyjające im media. Oficjalna wersja jest taka, że to prawica dzieli i podpala Polskę. Kto odpowiada za atak na Magdalenę Ogórek?

Niemalże tradycją stało się, że za każdą tragedię w kraju obwinia się albo rząd, albo szerzej – polską prawicę. Hejt w internecie? A jakże, to domena prawicy. Zabójstwo polityka podczas finału WOŚP? Winny PiS i Młodzież Wszechpolska. Nawałnice na Pomorzu? Gdyby nie nieudolność PiS, straty byłyby mniejsze.

Choć powyższe przykłady brzmią jak słaby żart, to wystarczy prześledzić lewicowo-liberalne na kilka miesięcy wstecz, by zdać sobie sprawę, że taka narracja to niestety rzeczywistość. Jeszcze bardziej przeraża fakt, że widzowie i czytelnicy tychże mediów chłoną tę antynarodową narrację.

Atak na Magdalenę Ogórek

Efektem tego może być wczorajszy atak na Magdalenę Ogórek. Jak zwykle po takich sytuacjach, nie ma winnego. A wszelkie środowiska polityczne (no, może poza Palikotem) solidarnie potępiają akt nienawiści. Internautom udało się jednak namierzyć jednego z „obrońców demokracji i godności kobiet”.

Nie wiemy, jaką telewizję ogląda człowiek, którego sylwetkę za chwilę Państwu przybliżymy, ale bez wątpienia jest ogromnym hipokrytą. Otóż okazuje się, że jeden z agresywniej „protestujących” przed samochodem dr Magdaleny Ogórek, jest… związany z PO.

Odkrycia dokonali twórcy strony Gazeta Zaborcza na Facebooku. Adrian, bo tak fanatyk Platformy Obywatelskiej podpisał się na Twitterze, jest także członkiem głównej partii opozycyjnej. Przeglądając jego profil łatwo jest zauważyć, że był bardzo dumny z ostatniej konwencji PO pod hasłem „Kobieta, Polska, Europa”.

Wierzy też w tezę, że to nienawiść sączona przez TVP doprowadziła do zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza.

„Automatyczna jest u mnie tylko obojętność. Zarówno na szacunek, jak i na brak szacunku trzeba sobie u mnie zasłużyć. Mam mnóstwo zalet i tyle samo wad” – pisze o sobie na Twitterze Adrian z PO. Zapewne zaimponował wielu kobietom walką o ich godność. Szkoda tylko, że – w jego rozumieniu – zasługują na nią tylko te, które krytykują PiS.

Popularne na otopress.plKONIECZNIE ZOBACZ