Wierni drżą o życie papieża. Franciszek podjął szaloną decyzję

Papież Franciszek
Papież Franciszek

Wierni na całym świecie są dziś bardzo zaniepokojeni. Rzecz jasna ci, którzy zdają sobie sprawę, jaką decyzję podjął papież Franciszek. Głowa Kościoła Katolickiego wybrała się tam, gdzie – zdaniem wielu – zupełnie nie ma czego szukać.

Argentyński duchowny w marcu będzie obchodził 6-lecie pontyfikatu. Został wybrany na papieża po abdykacji Benedykta XVI, która wywołała mnóstwo dyskusji i zrodziła spiskowe teorie. Długo zastanawialiśmy się, jaki będzie nowy papież.

Dla wielu rozczarowujący jest fakt, że po latach Franciszka okrzyknięto „papieżem lewicy”. Obecny papież wielokrotnie zabierał bowiem głos w sprawach, których jego poprzednicy woleli nie poruszać. Jednakże żaden prawdziwy katolik nie ma wątpliwości, że Franciszek zasługuje na taki sam szacunek, jak każdy inny papież.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kolejne złe wieści z TVP. Największa gwiazda odchodzi z “Wiadomości”

Papież Franciszek w meczecie

Dlatego też dziś możemy być szczególnie zaniepokojeni. Głowa Kościoła odwiedzi bowiem miejsce, w którym katolicyzm jest stanowczo zakazany. Miejsce, w którym wciąż dochodzi do religijnych egzekucji. Na Półwyspie Arabskim nikt spoza tego kręgu kulturowego nie może czuć się bezpiecznie.

Franciszek wyruszył w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). W sobotę po południu Boeing 777 włoskich linii lotniczych Alitalia z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Abu Zabi.

Papież będzie tam przebywał do 5 lutego. Głównym celem wizyty, odbywającej się pod hasłem: „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”, jest udział Ojca Świętego w spotkaniu międzyreligijnym. Choć Franciszek spotka się z władzami kraju, to faktem jest, że wyznawców radykalnych odmian islamu ciężko byłoby powstrzymać przed ewentualną agresją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here