Kolejne złe wieści z TVP. Największa gwiazda odchodzi z „Wiadomości”

Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka to czołowe twarze Wiadomości TVP
Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka to czołowe twarze Wiadomości TVP / fot. TVP

Wiadomości TVP cieszą się ogromną widownią. Program informacyjny telewizji publicznej najchętniej śledzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości oraz ugrupowań pokrewnych. Z kolei opozycja masowo bojkotuje – jak mówią – „reżimową” telewizję. Niewątpliwie twarzami „Wiadomości” na przestrzeni lat stali się: Danuta Holecka oraz Krzysztof Ziemiec.

Dziennikarze publicznej telewizji stali się wrogami numer jeden wśród zwolenników opozycji. Jednakże osoby przychylne obecnej władzy nie są w stanie wyobrazić sobie wieczornego wydania „Wiadomości” bez ulubionych twarzy stacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Magdalena Ogórek zaatakowana. “Obrońcy demokracji” nie mieli litości

Kolejne złe wieści z TVP

Jednakże, jak czytamy w mediach branżowych, skład prowadzących popularne „Wiadomości” zostanie zdekompletowany. Choć dokona się natychmiastowe uzupełnienie, to dla wielu fakt, iż Krzysztof Ziemiec zmieni pole działania, będzie niepowetowaną stratą.

„Ziemiec zdecydował o rezygnacji z funkcji prezentera głównego wydania ‚Wiadomości'” – donosi portal wirtualnemedia.pl. Dziennikarz ma jednak pozostać w TVP. Prawdopodobnie wciąż będzie prowadził dyskusje w programach „Studio Zachód”, „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

Powody decyzji dziennikarza nie są jeszcze znane. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że Ziemiec miał już dość wszechobecnej krytyki. Zarzucano mu współdziałanie przy szerzeniu propagandy. Niektórzy nie rozumieją jednak, że prowadzący odczytuje tylko materiały przygotowane przez innych pracowników TVP.

Hejt na dziennikarza nasilił się po tym jak prowadził główne wydanie „Wiadomości” z Gdańska po śmierci Pawła Adamowicza. Wówczas zarzucono mu stronniczość i obarczanie odpowiedzialnością za tę tragedię wyłącznie polityków opozycji. Poszedł wówczas na urlop. – Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia – mówił wtedy w rozmowie z Wirtualną Polską.

Być może Krzysztof Ziemiec nie chce być już na świeczniku i postanowił odpocząć nieco od prowadzania najbaczniej śledzonego programu informacyjnego w kraju. Od razu podano, że jego miejsce zajmie Edyta Lewandowska.

ZOBACZ:
Dawid Kostecki popełnił samobójstwo czy...? Mnóstwo wątpliwości

Lewandowska to dziennikarka od wielu lat pracująca w Telewizji Polskiej. Najczęściej prowadziła programy newsowe na antenie TVP Info. Przenosiny do głównego wydania „Wiadomości” są dla Edyty Lewandowskiej niewątpliwym awansem.

4 KOMENTARZE

  1. Najbardziej zakłamaną była TVP z czasów rządów PO – PSL. Pamiętamy nachalną propagandę w stylu „zielona wyspa” , wyjazdów polityków PO na ‚egzotyczne’ konferencje oraz dobrobyt. W rzeczywistości : szalejąca mafia VATowska , reprywatyzacyjna i złodzieje samorządowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here