Tusk przerywa milczenie! Jego wpis z miejsca zdobył kilka tysięcy polubień

Donald Tusk przerywa milczenie. Szef Rady Europejskiej opublikował w serwisie Twitter wpis, który w ciągu kilkudziesięciu minut polubiło kilka tysięcy osób!

W ostatnich dniach atmosfera wokół TVP stała się niezwykle gorąca. Wszystko ze względu na incydent z soboty. Tego dnia grupa przeciwników Telewizji Polskiej zgromadziła się przed budynkiem stacji, by zaprotestować przeciwko, ich zdaniem, bulwersującej narracji prezentowanej przez dziennikarzy.

Podczas demonstracji przeciwników TVP doszło do skandalicznego zdarzenia. Gdy budynek telewizji opuściła Magdalena Ogórek jej samochód otoczył tłum protestujących. Dziennikarka usłyszała sporo obelg, a jej auto protestujący obkleili naklejkami z napisem „TVoja wina”. Sama zainteresowana już po fakcie przyznała, że oprócz tego pojazd został porysowany i opluty.

W sieci natychmiast rozpoczęła się gorąca dyskusja na temat całego zdarzenia. Większość dziennikarzy i polityków potępiła incydent. Niektórzy twierdzili jednak, że są w stanie zrozumieć nie tyle atak na Ogórek, co protesty przed TVP. Ich zdaniem Telewizja Polska uprawia propagandę, która musi spotkać się ze sprzeciwem.

Donald Tusk przerywa milczenie. Potężny cios w stronę TVP

Gdy w Polsce trwa dyskusja po zdarzeniu, w którym uczestniczyła Magdalena Ogórek, głos w całej sprawie zabrał Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej zamieścił w serwisie Twitter wpis, który przez komentatorów został odebrany jednoznacznie. Twierdzą oni, że to cios w stronę Telewizji Polskiej oraz podsycanie negatywnych emocji, które od kilku lat wciąż targają Polakami.

Dwa dni po ataku na Ogórek Tusk opublikował taki wpis: „Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować”.

Tweet, który zamieścił szef Rady Europejskiej spotkał się ze sporym odzewem internautów. Niektórzy zareagowali bardzo ostro.

– JAK TY GOŚCIU NA DRUGIE IMIĘ MASZ KŁAMSTWO – napisał internauta o imieniu Dawid.

– Jakże trafna samokrytyka z pańskiej strony – dodał inny z komentujących.

Co ciekawe, wśród wpisów znalazły się również głosy poparcia. Wśród nich np. ten, który opublikowała pani Magdalena.

– Dziękuję za te słowa panie prezydencie! – napisała kobieta.