Wojewódzki zakpił z Kaczyńskiego. Zadedykował mu piosenkę

Fot. YouTube/TVN

Kuba Wojewódzki słynie ze swojej niechęci do partii rządzącej. Celebryta często docina politykom Prawa i Sprawiedliwości za pośrednictwem mediów społecznościowym. Tym razem zakpił z prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Kuba Wojewódzki to największy gwiazdor telewizji TVN. Celebryta od wielu lat prowadzi na antenie stacji swoje show. Co ciekawe, nie stroni przy tym od kontrowersyjnych komentarzy, które zdarza mu się publikować w mediach społecznościowych.

Ostatnio głośno było o wpisie Wojewódzkiego, który zamieścił w dniu ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Celebryta i showman opublikował wówczas taki post: „Umberto Eco wymienił w 1995 roku 14 cech prawicowego populizmu, które nazwał profaszystowskimi. Kult tradycji, odrzucenie kultury modernizmu, odrzucenie różnorodności, nacjonalizm, kult bohaterów, mizoginia, nietolerancja seksualna, nowomowa, publiczna przemoc… Jak myślicie – W którym miejscu się teraz znajdujemy?”.

Wpis Wojewódzkiego wywołał wówczas sporo kontrowersji. Niektórzy z komentujących zwracali uwagę, że gwiazdor telewizji TVN niepotrzebnie zaognia i tak napiętą już sytuację.

W ostatnich dniach Kuba Wojewódzki postanowił odnieść się do niedawnych wydarzeń, które rozegrały się na naszej scenie politycznej.

Kuba Wojewódzki zakpił z Kaczyńskiego

Kilka dni temu Wojewódzki zamieścił wpis skierowany do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Gwiazdor TVN postanowił odnieść się do niedawnej publikacji „Gazety Wyborczej”, która pisała o tzw. „Taśmach Kaczyńskiego”. Dziennikarze gazety przytoczyli na swoich łamach rozmowę, którą prezes PiS odbył z Grzegorzem Tomaszem oraz Gerladem Birgfellnerem oraz jego tłumaczką. Dotyczyła ona budowy dwóch 190-metrowych wieżowców w centrum Warszawy. Ostatecznie projekt spalił jednak na panewce, ponieważ władze stolicy nie wydały zgodę na budowę.

Kuba Wojewódzki opublikował na Facebooku wpis, w którym zaczepił czołowego polityka w naszym kraju. Jednakże gwiazdor telewizji TVN postanowił zrobić to w wyjątkowo ironicznym stylu, ponieważ zadedykował mu utwór muzyczny.

ZOBACZ:
Tusk przerywa milczenie! Jego wpis z miejsca zdobył kilka tysięcy polubień

Piosenka, którą zadedykował prezesowi PiS nosi tytuł „Wieża radości, wieża samotności”.

– Facebookowy Koncert Życzeń. Dla Jarka dewelopera od redaktora i jego kolegów z dzieciństwa – napisał Wojewódzki na swoim profilu społecznościowym w serwsie Facebook.

Facebookowy Koncert Życzeń💝Dla Jarka dewelopera od redaktora i jego kolegów z dzieciństwa :)k.

Posted by Kuba Wojewódzki – Król TVN on Saturday, 2 February 2019

źródło: Facebook/Kuba Wojewódzki-Król TVN

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here