Już dziś wielka zmiana w „Wiadomościach TVP”!


„Wiadomości TVP” przejdą dużą zmianę. Już dziś, 5 lutego, program informacyjny poprowadzi zupełnie nowa prezenterka.

„Wiadomości TVP” to sztandarowy program informacyjny Telewizji Polskiej. Emitowany jest codziennie o godzinie 19:30. Od momentu, gdy u władzy jest Prawo i Sprawiedliwość program zaczął być krytykowany. Jego przeciwnicy twierdzą, że TVP forsuje tylko jedną narrację, zapominając o drugiej stronie sporu politycznego. Inni Telewizję Polską z kolei chwalą i podkreślają, że na scenie medialnej potrzebna była równowaga. Dotąd nikt bowiem nie dbał o interesy prawej strony.

Ostatnio w mediach gruchnęła jednak niepokojąca informacja. Serwis wirtualnemedia.pl podał bowiem, że Krzysztof Ziemiec, dotychczasowy prezenter „Wiadomości”, odchodzi z ekipy programu.

Przed decyzją dotyczącą rezygnacji z prowadzenia „Wiadomości TVP” Krzysztof Ziemiec udał się na dwa urlopy. Pisał o tym serwis Wirtualna Polska, który kontaktował się w tej sprawie z prezenterem.

Na pierwsze wolne Ziemiec poszedł zaraz po emisji materiału dotyczącego mowy nienawiści. Został on wyemitowaniu 14 stycznia, czyli w dniu śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Reportaż był mocno krytykowany, ze względu na fakt, iż jako przykład mowy nienawiści pokazano jedynie wypowiedzi osób niezwiązanych z Prawem i Sprawiedliwością (byli tam politycy PO, lub osoby, które kojarzą się z ruchem opozycyjnym).

„Wiadomości TVP” mają nową prowadzącą

5 lutego „Wiadomości” poprowadzi następczyni Ziemca. Będzie nią Edyta Lewandowska, która do tej pory prowadziła serwisy informacyjne w TVP Info.

O Lewandowskiej głośno zrobiło się na jesieni 2018 roku. Była ona wówczas jedną z prowadzących „Debatę Warszawską”. Uczestniczyli w niej kandydaci na prezydenta stolicy. Internauci zwrócili uwagę na zachowanie Lewandowskiej, gdy jeden z kandydatów uderzył w Patryka Jakiego, przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy.

Edyta Lewandowska współpracuje z TVP od 1997 roku. Swoją pracę rozpoczęła od prowadzenia programu „Twoja lista przebojów”. Prowadziła też programy w lokalnym oddziale TVP – TVP Łódź.

ZOBACZ:
TESCO przeżyło nawałnicę klientów. Wyprzedawano dosłownie wszystko

W 2005 roku Edyta Lewandowska powróciła do pracy dla głównych kanałów Telewizji Polskiej – TVP1 i TVP2. Dziennikarka była również prowadzącą magazyn „Kurier” w TVP3. Od 2007 roku związana jest z TVP Info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here