Skoczek narciarski nie żyje. Dramatyczna relacja jego żony

Fot. Pixabay

Matti Nykaenen, legendarny skoczek narciarski, nie żyje. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem sportowym. Głos ws. tragedii zabrała jego żona, która opowiedziała, jak wyglądały ostatnie chwile życia Fina.

Matti Nykaenen zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Nie podano jednak oficjalnej przyczyny jego śmierci. W mediach huczało więc od domysłów. Wiadomo było, iż w 2003 roku Fin miał atak serca, więc podejrzewano, że to własnie to było przyczyną jego nagłego odejścia.

– Upadłem na podłogę pokoju hotelowego, nic nie widziałem, straciłem przytomność – wspominał tamto wydarzenie Matti Nykaenen w rozmowie z „Aftonbladet”.

Wcześniej media donosiły, iż skoczek nadużywał alkoholu. Brał też udział w kilku skandalach. W 2004 roku został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności po tym, jak dźgnął nożem swojego sąsiada.

Teraz nowe informacje ws. śmierci skoczka przekazuje jego małżonka.

Matti Nykaenen nie żyje. Jego żona opowiada o ostatnich chwilach jego życia

Głos ws. śmierci Nykaenena zabrała jego żona, która opowiedziała, jak wyglądały ostatnie chwile życia kultowego skoczka. Kobieta przyznaje, że to ona wezwała karetkę, gdy Matti Nykaenen stracił przytomność. Małżonka skoczka dodaje również, że prowadziła reanimację do momentu przyjazdu służb medycznych.

– Karetka przyjechała bardzo szybko. Pracownicy pogotowia długo prowadzili reanimację, używali też defibrylatora, nie chcieli mu pozwolić umrzeć. Zrezygnowali, gdy już było naprawdę po wszystkim – powiedziała kobieta w rozmowie z mediami.

Kobieta opowiedziała też, w jaki sposób dowiedziała się, że jej mąż nie żyje.

– Gdy policjanci dali mi wisiorek z literą „P”, który wisiał na jego szyi, prawie pękło mi serce – powiedziała.

Kim był Matti Nykaenen?

Matti Nykaenen to fiński skoczek narciarski, reprezentant klubu Jyväskylän Hiihtoseura, wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach, trener narciarski. Uznawany za najlepszego skoczka narciarskiego w dziejach.

CZYTAJ TAKŻE:
To będzie najważniejsza niedziela w historii Polski. Przez Sekielskich

Pozostaje jedynym skoczkiem w dziejach, który indywidualnie wygrał przynajmniej raz Puchar Świata, złoty medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach oraz Turniej Czterech Skoczni.

źródło: Sportowe Fakty

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here