Brytyjski polityk uderza w Polaków. Ostra reakcja ambasady! [WIDEO]

27 stycznia Jeremy Corbyn, lider brytyjskiej Partii Pracy, opublikował nagranie w mediach społecznościowych. Film nawiązywał do obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Wideo uderzyło jednak w Polaków.

Jeremy Corbyn to brytyjski polityk, który od września 2015 roku pełni funkcję przewodniczącego Partii Pracy. Corbyn w brytyjskim parlamencie zasiada od 1983 roku. Został wówczas wybrany posłem do Izby Gmin jako reprezentant okręgu wyborczego Islington North.

Warto podkreślić, iż w głosowaniach parlamentarnych często zajmował stanowisko niezgodne ze stanowiskiem własnej partii. Co ciekawe, głosował np. przeciwko interwencji brytyjskich wojsk w Iraku. Corbyn wielokrotnie podkreślał też, że jest zwolennikiem podniesienia podatków dla najbogatszych i korporacji. Domaga się również bezpłatnych studiów i nacjonalizacji kolei. Jeremy Corbyn chciałby także likwidacji brytyjskiego arsenału nuklearnego. Z perspektywy Polski istotne jest, iż skrytykował przyjęcie naszego kraju do NATO jako naruszenie interesów Rosji.

ZOBACZ:
Rossmann: wielkie zmiany w promocji -55%!

Jeremy Corbyn obraził Polaków?

27 stycznia Corbyn opublikował nagranie w mediach społecznościowych. Film nawiązywał do obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Na nagraniu widać m.in. współczesne kadry z Polski. W drugiej minucie krótkiego wideo widać moment spalenia kukły Żyda. Tego aktu dokonał we Wrocławiu Polak, Piotr R. W momencie, gdy spalenie kukły widzimy na ekranie, lektor mówi: „Czy ludzie niczego nie nauczyli się z Holocaustu?”.

– Ważne jest, abyśmy mówili stanowczo: nigdy więcej nie może się to powtórzyć – napisał Corbyn.

Reakcja polskiej ambasady!

Na film opublikowany przez Corbyna zareagowali przedstawiciele polskiej ambasady. Opublikowali oni mocny wpis w mediach społecznościowych.

– Wykorzystywanie obrazów z Polski ukazujących Polaków jako antysemicką społeczność to krzywdzące uogólnienie. Wbrew temu, co widać w filmie, Polska jest jednym z najbezpieczniejszych dla Żydów krajów w Europie. Domagamy się przeprosin i usunięcia nagrania – napisano w oficjalnym komunikacie wydanym przez naszą placówkę dyplomatyczną.

ZOBACZ:
Kurdej-Szatan tego się po nim nie spodziewała!

Poniżej załączamy film oraz odpowiedź naszej ambasady.

FILM CORBYNA

ODPOWIEDŹ AMBASADY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here