Zaiskrzyło na linii Paryż-Rzym! Zimna zemsta Macrona

Francja. Emmanuel Macron i jego sekrety
Francja. Emmanuel Macron i jego sekrety

Polityka często wzbudza skrajne emocje. Dyplomatyczne wojny między przywódcami państw to zdarzają się coraz częściej. Tym razem do ostrego spięcia doszło między Francją i Włochami. Doczekano się również reakcji Emmanuela Macrona.

Od dawna politykę porównuje się do wojny. Nie brakuje sytuacji, które do złudzenia przypominają walkę pomiędzy wrogimi armiami. Między politykami Francji i Włoch od dawna dochodziło do napięć. Teraz awantura polityczna osiągnęła punkt kulminacyjny, a zemsta Macrona może na długo ochłodzić relację obu państw.

Po wielu atakach przedstawicieli włoskich władz Francja odpowiedziała ostrą reakcją dyplomatyczną.

Zemsta Macrona

Matteo Salvini wielokrotnie w ostatnim czasie atakował Francuzów. Włoski wicepremier, przywódca Ligi Północnej, wiele razy zarzucał francuskim władzom, że udzielają schronienia włoskim przestępcom. Nazwał również Emmanuela Macrona straszliwym prezydentem i zarzucił mu, że nie robi nic, by w Libii zapanował pokój.

Z kolei Luigi Di Maio, drugi wicepremier Włoch nazwał Francuzów twórcami ubóstwa w Afryce. Ponadto, spotykał się on z przedstawicielami ruchu żółtych kamizelek, którzy od wielu miesięcy gwałtownie protestują na ulicach przeciw polityce francuskiego prezydenta.

Emmanuel Macron postanowił zemścić się za ataki ze strony włoskich polityków. W tym celu odwołał z Rzymu ambasadora Francji.

„Francja od kilku miesięcy jest celem powtarzających się bezpodstawnych ataków i skandalicznych stwierdzeń płynących z Włoch” – napisał w oświadczeniu francuski minister spraw zagranicznych.

Bartłomiej M. gnębiony przez współwięźniów? Adwokat ujawnił prawdę

Mamy do czynienia z poważną sytuacją, która budzi wątpliwości co do intencji włoskiego rządu wobec Francji – oświadczyło francuskie MSZ.