To będzie przełom. Putin może przyjechać do Polski!

Władimir Putin, Rosja
Władimir Putin, Rosja

Władimir Putin w Polsce? Ta perspektywa staje się coraz bardziej realna. Co ciekawe, mówią o tym przedstawiciele polskich władz państwowych.

Władimir Putin w Polsce? Dla wielu to nierealny scenariusz. Wszystko ze względu na fakt, że Polska i Rosja nie żyją w najlepszych stosunkach. Wpływ na to ma przede wszystkim katastrofa smoleńska i zachowanie Rosji w tej sprawie. Moskwa do tej pory nie oddała przecież Polakom wraku tupolewa, który rozbił się na wojskowym lotnisku w Smoleńsku. To z kolei budzi w Polsce ogromne emocje i doprowadza do konfliktów. Dość wspomnieć, że w naszym kraju sporo jest zwolenników teorii o zamachu, do którego doszło pod Smoleńskiem.

Relacje pomiędzy Polską a Rosją uległy pogorszeniu także ze względu na sytuację z 2014 roku, gdy na Ukrainie doszło do wojny. Rosja zajęła wówczas Krym, a zaraz po tym dokonała jego aneksji. Polska nie uznała wówczas Półwyspu za terytorium rosyjskie i dalej podtrzymywała, iż należy on do Ukrainy. Cały czas krytykowała również Rosję, że prowadzi na terenie Ukrainy działania wojenne.

Te wszystkie kwestie sprawiły, iż Polacy przeżyli dziś spory szok. Chodzi o słowa polskiego wiceszefa MSZ, który przyznał, że Władimir Putin może zostać zaproszony do naszego kraju.

Władimir Putin w Polsce?

Bartosz Cichocki, wiceszef MSZ, był gościem audycji radiowej w RMF FM. Podczas rozmowy z dziennikarzem został zapytany o to, czy Władimir Putin zostanie zaproszony na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Ku zaskoczeniu prowadzącego oraz słuchaczy Cichocki odparł, że on rekomendowałby takie działanie ze strony polskiego rządu. Przyznał również, że w jego ocenie Putin powinien zostać zaproszony.

– Tak, oczywiście. Taka będzie rekomendacja (MSZ- przyp. red.), kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta. Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta – powiedział Bartosz Cichocki.

CZYTAJ TAKŻE:
Tusk upokorzony. Brytyjski polityk pokazał mu, gdzie jego miejsce

Polityk dodał jednocześnie, że na ten moment Andrzej Duda nie konsultował się z przedstawicielami MSZ ws. ewentualnego zaproszenia dla Władimira Putina. Krzysztof Szczerski, prezydencki minister, ogłosił zaś, że wszystkie zaproszenia zostaną rozesłane do końca lutego.