Jest decyzja Andrzeja Dudy. Wałęsa będzie wściekły

Lech Wałęsa i Andrzej Duda
Lech Wałęsa i Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda i Lech Wałęsa nigdy nie pałali do siebie sympatią. Były prezydent i legenda „Solidarności” lubi nazywać obecną głowę państwa marionetką. Z kolei Andrzej Duda rzadko reaguje na zaczepki Wałęsy.

Polaryzacja nastrojów w polskiej polityce postępuje. Strona rządowa ma swoich bohaterów, z kolei radykalne opozycja zupełnie innych. Doszło do tego, że narodowych bohaterów wybieramy często przez pryzmat własnych sympatii politycznych.

I tak Lech Wałęsa dla jednych jest wielkim człowiekiem, a dla innych grabarzem „Solidarności” i wtyką Służb Specjalnych PRL. Natomiast – tak przynajmniej mogłoby się wydawać – zmarły wczoraj Jan Olszewski powinien być wzorem dla nas wszystkich.

Andrzej Duda podjął decyzję. Lech Wałęsa będzie wściekły

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE: Jest OSTATECZNA decyzja TVP ws. Michała Rachonia

Powinien, bo dla Wałęsy nie jest. Olszewski chciał bowiem uciąć porozumienie postkomunistów już w czerwcu 1992 roku. Jednakże z inicjatywy samego Wałęsy i z wydatną pomocą takich ludzi jak Donald Tusk czy Leszek Balcerowicz, rząd Olszewskiego został obalony w nocy tuż po dostarczeniu do Sejmu listy posłów i senatorów, którzy byli agentami SB w latach przed 1989 rokiem.

Po śmierci premiera Olszewskiego, Lech Wałęsa nie zdobył się nawet na wpis ku pamięci legendarnego polityka. Nikogo to raczej nie dziwi, bo były prezydent od lat z pogardą wypowiadał się o osobie byłego premiera RP.

Oto, w jaki sposób Lech Wałęsa opisywał Jana Olszewskiego:

Jest to ostateczny dowód na to, że Wałęsa nie tyle nie chciał dekomunizacji Polski, co robił wszystko, by bronić stary układ. Teraz najpewniej znów zacznie się pieklić, bo prezydent Andrzej Duda postanowił ogłosić żałobę narodową po śmierci człowieka, który przecież według Wałęsy ważną dla Polski postacią nie był. W przeciwieństwie do gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

ZOBACZ:
Ryszard Riedel byłby w szoku! Hiszpan pięknie zaśpiewał jego przebój

– Odszedł Jan Olszewski. Adwokat – obrońca Opozycji w czasach PRL. Premier pierwszego prawdziwie niekomunistycznego polskiego rządu. Z pewnością można Go nazwać Premierem Wolnej, Niepodległej i Suwerennej Rzeczypospolitej. Do ostatniego tchnienia służył Polsce. Cześć Jego Pamięci! – napisał wyraźnie poruszony Andrzej Duda.

11 KOMENTARZE

 1. dziwne byłoby gdyby prezydent Duda nie ogłosił żałoby narodowej po stracie tak wielkiego człowieka jakim był premier Olszewski. W pełni takie uhonorowanie mu się należało czego nie można było powiedzieć o Adamowiczu , którego przeszłość jest bardzo podejrzana ,a z jego śmierci zrobiono wielką żałobną szopkę na cały kraj. Wałęsę niech szlag trafia bo to idiota nie warty uwagi.

 2. tak zgadzam sie P.Olszewski byl wielkim czzlowiekiem,chołd jego pamieci i to on powinien byc pochowany w honorowym miejscu, i z wielkim szacunkiem

 3. Prawdziwy Polak i obrońca Polaków.
  Gdyby nie Bolek i Donek może nasz kraj dzisiaj wyglądałby inaczej.
  Panie prezydencie słuszna decyzja w sprawie żałoby narodowej a OTUA to Panu do pięt nie dorasta. Pozdrawiam

  Panie Premierze Olszewski – Spoczywaj w Pokoju

 4. Na każdym kroku widać kto jest kim i z kim POtrzymuje . A w Polsce są jeszcze tacy co odwracanie kota ogonem uważają za największą prawde i POpierają zdrajców anty Polskich pachołków .Nie trzeba ich nawet sadzić sami się rodzą.

 5. No wlaśnie…aż boję się wrócić do Nowego Dworu Gdańskiego,{w tych dniach nie ma mnie w mieści} wyslalam wiadomość żeby Św.pamięci Premierowi Janowi Olszewskiemu — tak jak Pawla Adamowicza –uczcić ,chociaż zapalić świeczki –. Chyba niestety tak się nie stalo…..Jestem szczęśliwa –Dzięki,że uchonorowal Go Pan Prezydent Andrzej Duda i oglosil Żalobe Narodową. Wielki SZACUN…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here