Tusk jest pewny sukcesu. SONDA: Czy zagłosujesz na Ruch 4 czerwca?

0
Donald Tusk powoła Ruch 4 czerwca
Donald Tusk powoła Ruch 4 czerwca GŁOSUJ PONIŻEJ

Donald Tusk, po ponad 4 latach w Brukseli, zdaje sobie sprawę, że w oczach niektórych urósł niemalże do rangi bożka. Miliony Polaków uwielbiają dziś byłego premiera tylko za to, że spędził kilkadziesiąt miesięcy „w Europie”. Gdy wróci, ma zamiar powołać do życia nowy projekt polityczny – Ruch 4 czerwca.

Już od kilku miesięcy docierają do nas informacje o możliwym starcie byłego premiera w wyborach prezydenckich. Nie ulega bowiem wątpliwości, że w 2020 roku opozycja będzie musiała wystawić przeciwko Andrzejowi Dudzie „grubą rybę”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest decyzja Andrzeja Dudy. Wałęsa będzie wściekły

Ruch 4 czerwca osiągnie sukces? Donald Tusk jest pewny swego

Choć dla środowisk patriotycznych Donald Tusk to największe zło, to „nowocześni Europejczycy” bez wątpienia wesprą projekt byłego premiera. Trudno jednak stwierdzić, czy swoiste zamknięcie rozdziału pt. Platforma Obywatelska (bo za takie należałoby uznać powołanie przez Tuska nowego ugrupowania) nie zniechęciłoby wieloletnich wyborców PO.

Na dziś wiemy tylko tyle, że będzie niezwykle ciekawie. Donald Tusk zdaje sobie bowiem sprawę, że jest jedyną nadzieją dla tzw. totalnej opozycji, dla której celem numer jeden jest odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PILNE: Jest OSTATECZNA decyzja TVP ws. Michała Rachonia

I wszystko wskazuje na to, że Donald Tusk jest pewny swego. Tuż po śmierci Pawła Adamowicza obiecał publicznie, że „odzyska Gdańsk i odzyska Polskę”. Zostało to zinterpretowane jednoznacznie: Tusk idzie do wyborów, a zamach na Adamowicza będzie „Smoleńskiem Opozycji”.

[poll id=”5″]

źródło: własne