Błaszczak właśnie to ogłosił. Polska kupiła potężną broń

Mariusz Błaszczak o HIMARS
Mariusz Błaszczak o HIMARS

Polska opozycja od początku bieżącej kadencji narzeka na stan wyposażenia polskiej armii. Robi to mimo, że sama – będąc przy władzy – regularnie osłabiała nas militarnie. PiS chce robić wręcz odwrotnie, co potwierdza najnowsza informacja, którą przekazał właśnie szef MON – Mariusz Błaszczak.

Badania pokazują, że Polacy – choć nie chcą wojny – czują się bezpiecznie, gdy wyposażenie polskiej armii jest wymieniane na nowsze. Trwa wyścig zbrojeń, w którym nasz kraj nie chce pozostać na szarym końcu.

Prawo i Sprawiedliwość pokazuje, że nie rzuca słów na wiatr. I po raz kolejny utwierdza swój elektorat w przekonaniu, że chce spełniać deklaracje, ale potrzebuje do tego czasu. Szef MON Mariusz Błaszczak potwierdził właśnie zakup wyrzutni rakietowych HIMARS. Podał też szczegóły i konkretne terminy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zdumiewające wyniki najnowszego sondażu Duda kontra Tusk!

– Mamy to! W środę podpisujemy umowę na dostawę wyrzutni rakietowych HIMARS! Rząd PiS dotrzymuje słowa. Obiecaliśmy, że zmodernizujemy i unowocześnimy Wojsko Polskie i z tego zadania się wywiązujemy – przekazał z dumą Błaszczak.

Ponadto szef resortu obrony zapewnił, że bezpieczeństwo kraju jest dla obozu rządzącego absolutnym priorytetem. – Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa, zawsze będzie w centrum naszej uwagi! – skwitował krótki komunikat minister Mariusz Błaszczak.

Polska pozyska dywizjon HIMARS

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olszewski wyznał to przez śmiercią. Przerażająca prawda o Tusku

HIMARS to skrót od High Mobility Artillery Rocket System, czyli System Artylerii Rakietowej Wysokiej Mobilności. HIMARS jest systemem mobilnych wyrzutni, wykorzystujących amunicję kierowaną GMLRS-U/AW i ATACMS. To wieloprowadnicowy system rakietowy, zdolny do rażenia celów na odległości do 300 km. Wyrzutnia pocisków znajduje się na opancerzonej lekkiej ciężarówce. System pozwala na wykonywanie głębokich uderzeń rakietowych.

3 KOMENTARZE

 1. Błaszczak ignorancie przestań bredzić ! myślisz ,że wszyscy Polacy to ciemny motłoch !
  zatem porównanie tego co wy z PIS zablokowaliście czyli polskiego systemu rakietowego Langust 2
  Zasięg nowych polskich rakiet do systemu Langusta 2 jest możliwy do 70 km…zatem co daje zakup HIMARS których rakiety podstawowe maja ten sam zasięg ? …nic nie daje jeśli chodzi o podstawowy pocisk rakietowy….kasa w błoto i uzależnienie od USA – bo rakiety trzeba sprowadzać – jeśli chodzi o serwis także tylko w USA a to kosztuje jak i dostawy amunicji.., tylko kompletny dyletant mógł zatwierdzić ten kontrakt…
  …dodam ,że stary system rakietowy Scud – patrz defilada 1000-lecia 1966 – miał zasięg 500 km i większe głowice niż dostępne najlepsze rakiety w systemie Himars
  ….mało kto wie, że po muzeach jeździły komisje z amerykanami i niszczyły dysze silników tych starych rakiet …aby nie dało się odtworzyć w Polsce technologii przy rozwoju polskich rakiet ,to właśnie amerykański offset !!!
  ale odwrócony !!! , likwidowanie wszelkich zdolności w polskim przemyśle rakietowym – ale tak jest w każdym kraju do którego USA cos sprzedaje -pd niszczenia przemysłu tego kraju oraz niszczenia jego zdolności produkcji uzbrojenia … .jak myślicie czy ktoś odpowie za ten jawny sabotaż, którym kieruje polski MON- ale czy na pewno tam są Polacy ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here