Zdumiewające wyniki najnowszego sondażu Duda kontra Tusk!

Donald Tusk, Andrzej Duda, Robert Biedroń
Donald Tusk, Andrzej Duda, Robert Biedroń

Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że ostatnie ataki przewodniczącego Rady Europejskiej na polski rząd to wstęp do kampanii prezydenckiej. Zresztą Donald Tusk otwarcie mówi już o planach powołania nowego ugrupowania o nazwie Ruch 4 czerwca. Czy Andrzej Duda wygra kolejne wybory prezydenckie? Najnowszy sondaż pokazuje zdumiewającą tendencję.

Nastroje w Polsce są naprawdę niezwykłe. Otóż wyborcy konserwatywny nie wyobrażają sobie, że wybory prezydenckie w 2020 r. mógłby wygrać Donald Tusk. Uważają, że to najgorsze, co mogłoby spotkać nasz kraj. Z kolei zwolennicy opozycji zrobią absolutnie wszystko, by nie dopuścić do drugiej kadencji Andrzeja Dudy.

Walka zapowiada się zatem wybornie. Jednakże chyba nikt nie spodziewał się AŻ tak zaciętej walki. Bo najnowszy sondaż wskazuje, że obaj panowie mogą liczyć na niemal identyczny wynik. Zaznaczmy, że jeszcze kilka miesięcy temu Andrzej Duda wygrywał kilkoma punktami procentowymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olszewski wyznał to przez śmiercią. Przerażająca prawda o Tusku

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w niedzielę 10 lutego, w I Andrzej Duda i Donald Tusk uzyskaliby niemal identyczny wynik – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) dla portalu radiozet.pl.

Jak pokazują wyniki badania, na obecną głowę państwa głos oddałoby 38,75 proc. zdecydowanych wyborców. Donald Tusk natomiast mógłby liczyć na zaufanie 37,84 proc. Były premier traci zatem do Andrzeja Dudy niecały punkt procentowy!
Różnica ta jest mniejsza niż błąd statystyczny (3,1).

Sondaż ten należy absolutnie do dwóch powyższych kandydatów. Trzecie miejsce zajmuje bowiem Robert Biedroń z gigantyczną stratą. Na niego głos chciałoby oddać zaledwie 9 procent osób. Lider partii Wiosna nie może zatem nawet marzyć o II turze.

11 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here