Nie chodziło tylko o lustrację. Przerażający powód zamachu stanu z 1992 r.

6
Zamach Stanu z 1992 - Donald Tusk i Lech Wałęsa na czele
Zamach Stanu z 1992 - Donald Tusk i Lech Wałęsa na czele

Dlaczego rząd Jana Olszewskiego musiał zostać obalony? Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że służby specjalne PRL, rękoma takich ludzi jak Donald Tusk cz Lech Wałęsa, dokonały tego, by zablokować ujawnienie listy agentów SB zasiadających w Sejmie i Senacie. Jan Olszewski przegrał z betonowym układem.

Jednakże sprawa ta ma jeszcze drugie dno. Bo lustracja była oczywistym, ale niejedynym powodem, dla którego kształtujące się wówczas elity III RP powiedziały „dość”. Zamach stanu był dla nich jedynym wyjściem.

Dziś wiemy już doskonale, co stało się w czerwcu 1992 roku. W tym przekonaniu utwierdzają nas działania radykalnej opozycji, która od dekad nie zmienia strategii. Jak już pisaliśmy, Jan Olszewski przed śmiercią zdradził, jak skandaliczną propozycję złożył mu Donald Tusk.

Nie chodziło tylko o lustrację. Oto, po co był zamachu stanu z 1992 r.

Ponadto opisywał postawę Lecha Wałęsy z początku lat 90. Ale teraz pojawiły się jeszcze bardziej wstrząsające informacje o powodach, dla których przeprowadzono zamach stanu przeciwko pierwszemu konserwatywnemu rządowi po 1989 r. To właśnie w czerwcu 1992 r. ostatecznie runęła nadzieja na prawdziwie wolną Polskę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Błaszczak właśnie to ogłosił. Polska kupiła potężną broń

Otóż – jak się okazało – zobowiązania wobec Kremla były ważniejsze, niż wolna Polska. Przynajmniej dla takich ludzi jak Lech Wałęsa czy Donald Tusk. Genezę tamtych wydarzeń wyjaśnił dziś Andrzej Zybertowicz. Mrożące krew w żyłach fakty przekazał w programie „Woronicza 17”. Zbierzcie się w sobie, bo to przygnębiająca prawda o III RP.

– Jan Olszewski blokuje inicjatywę Lecha Wałęsy, który chciał zawrzeć porozumienie z Moskwą, żeby na zasadach eksterytorialnych, na miejscu gdzie były sowieckie bazy wojskowe, mogły zdziałać jakieś rosyjskie spółki gospodarcze. Gdyby Jan Olszewski tego wtedy nie zablokował, to być może nie bylibyśmy w NATO albo nasze wejście do sojuszu byłoby dużo bardziej odsunięte w czasie – wspomina Jan Olszewskiego prof. Andrzej Zybertowicz. Przypomnijmy, że lata później Donald Tusk – gdy już był premierem – podjął decyzję o anulowaniu Rosji aż 1,2 miliarda zł długu! Skąd tak dobre serce wobec wschodnich sąsiadów?

Tusk jest pewny sukcesu. SONDA: Czy zagłosujesz na Ruch 4 czerwca?

W programie „Woronicza 17” TVP Info rozmawiano m.in. o niedawno zmarłym byłym premierze RP. Trudno nie wierzyć słowom Zybertowicza. Sam Jan Olszewski wspominał bowiem, że Lech Wałęsa zaskakująco mocno lobbował za dobrymi stosunkami z Rosją. Zresztą do dziś z sympatią wypowiada się o Putinie i jego polityce.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Jan Olszewski po prostu za dużo wiedział. Wiedział o przeszłości Lecha Wałęsy, Michała Boniego, Leszka Balcerowicza i wieeelu, wielu innych. A także o tym, że Okrągły Stół był skrzętnie przygotowaną mistyfikacją. Tak więc postpeerelowskie elity nie mogły dopuścić, by ktoś taki dłużej rządził Polską. Nie szedł na współpracę, więc musiał pogodzić się z porażką. O Olszewskim szybko zapomniano, o co zadbały już powstałe tuż po „upadku komuny” (na cztery łapy) media.

6 KOMENTARZE

    • Trzeba się chyba przyzwyczaić że we wszystkich pismakach siedzą teraz analfabeci, którzy gubią litery, klecą bezsensowne zdania, nie używają polskich znaków itp… To jakaś plaga. Oni chyba nie czytają swoich artykułów żeby skontrolować błędy – przynajmniej tak to wygląda.

  1. jak czytam „elity” to….. jakie to były czy są elity????? To zwykła hochsztaplerka!!!! Kundle POsłusznie wykonujące POlecenia swoich panów, którzy za dobre wykonanie zadania osłabienia Polski dostają gnata do oblizania i parę groszy!!!!! Elity?….. Nie rozśmieszajcie mnie!!!!!! Elity zostały wybite przez tych kundli!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here