Wstrząsające słowa papieża. Franciszek oskarża Jana Pawła II

Papież Franciszek i Jan Paweł II
Papież Franciszek i Jan Paweł II

Wiosną przyszłego roku minie 15 lat od śmierci papieża Polaka. Jan Paweł II odszedł 2 kwietnia 2005 roku. Na wieść o tym wierni całego świata zalali się łzami. Mało kto ma dziś wątpliwości, że nasz rodak był papieżem niezwykłym. Jednakże papież Franciszek wypowiedział szokujące słowa na jego temat.

Nie tylko dla Polaków, ale dla znacznej większości chrześcijan na całym świecie, papież Polak jest prawdziwym świętym. Nazywano go papieżem-pielgrzymem, gdyż w trakcie swojego pontyfikatu odwiedził najwięcej krajów spośród wszystkich.

Jego beatyfikacja nastąpiła 1 maja 2011 roku. Choć środowiska lewicowe i  neoliberalne od lat lubują się w atakowaniu wybitnego duchownego, to mało kto mógł się spodziewać, że takiego aktu dopuści się… papież Franciszek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polska przywraca kontrole na granicach. Tak będą wyglądały

Argentyński papież dał nie lada pożywkę antykatolickim mediom i politykom. W Polsce na przykład ochoczo cytuje go „Newsweek”czy gazeta.pl – tytuły wybitnie nieprzychylne wiernym. Lecz w istocie, jeśli cytowane przez nich słowa naprawdę padły, to papież Franciszek ujawnił poważną aferę.

Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji – czytamy na łamach „Newsweeka”. Dowody miał mu pokazać Joseph Ratzinger, czyli papież Benedykt XVI, który abdykował w 2013 r.

Papież Franciszek miał stwierdzić, że Jan Paweł II nakazał przed laty odłożenie sprawy tych nadużyć do archiwum. Papież odpowiadał wówczas na pytanie dziennikarza o przypadki wykorzystywania seksualnego zakonnic w Kościele.

– Odważę się powiedzieć, że ludzkość jeszcze nie dorosła. Kobieta nadal jest traktowana jako człowiek „drugiej klasy” – powiedział papież podczas konferencji w samolocie. Dalej Franciszek przekonywał, że papież Benedykt XVI zrobił wiele, by rozwiązać problem niewolnictwa w zakonach. Tym samym opisywał niemieckiego papieża w samych superlatywach, a na polskiego napuszczał skrajnie lewicowych bojowników o laickość świata.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

22 KOMENTARZE

 1. Nic dodac nic ujac. JPII na swiecie uwazany jest za patrona wszystkich pedofili. W Polsce traktuje sie go, swietosc swietsza od Boga. Osobiscie uwazam, ze JPII na swoich rekach krew dzieci, niewinnych i tych, o ktorych sprawiedliwosc nie chcial nigdy zabiegac, bo sa obywatelami drugiej kategorii. Franciszek jako Jezuita ma o wiele wiecej za uszami. Dodatkowo jest biskupem z Ameryki Poludniowej, gdzie teczowi biskupi wiaza wezlem malzenskim homoseksualistow a transwestyci sa pokornymi wiernymi w kosciele katolickim. Jezuici na tamtej polkuli glosza, ze kosciol powszechny jest kosciolem grzesznikow i nic w tej kwestiii sie nie zmieni. Moze byc tylko gorzej. Jesli ktos chce wiedziec prawde o kosciele powszechnym, ten powinien posluchac 36 wykladow Totalny Atak prof Waltera Veitha na YT

 2. Mandragora,
  A może przedstawisz jakieś dowody?
  To logiczne, że środowiska lewicowe do których należy niestety Franciszek, chcą zniszczyć Świętość JPII, który walczył o człowieka, w sposób szczególny, o tych najmniejszych. To jest metoda leninowo-trockistowska: Waszych świętych zastąpimy naszymi bandytami i nazwiemy ich „nowymi świętymi” bez możliwości krytyki. Przejrzyj nauczanie JPII i jego decyzje.
  Druga sprawa: tak się składa że jeździłem swego czasu po świecie i mieszkałem kilka lat poza Polską. Nigdy nie usłyszałem złego słowa na temat JPII, wręcz przeciwnie. Same pozytywy.
  Nie wiem po co się nakręcać ANEGDOTĄ jak to określił Franciszek. Dlaczego nie wypowie się na ten temat Benedykt XVI?

 3. Jeśli tak, to rzeczywiście nie feer, ALE CZEMU SAM TO SKRYWAŁ, SKORO WIEDZIAŁ ON SAM I INNI RAZEM???TERAZ ODWAGA, GO SĄDZIĆ I WYJAŚNIAĆ, JAK SĄDZONY NIE ŻYJE??? TO JEST ZWYKŁE TCHÓRZOSTWO(po czasie wszystko)

  4
  1
 4. Wybacz nam jako i my wybaczamy naszym winowajcom & Drogi Papieżu Franciszku&Benedykcie – a jak wytłumaczycie FaceBook nazwe? i czy jakikolwiek Papież nie wiedział o grzechach Katolickiego KMościoła? milczenie jest złotem, mowa srebrem…

 5. Jak to dobrze że mogę się kwalifikować jako agnostyk a kościół uważam jak wszystkie inne wyznania jako fabrykę prania mózgów i zarabiania pieniędzy na głupocie i naiwności ludzi mało rozumnych podatnych na każdy rodzaj indoktrynacji.

  1
  2
 6. ja bym się chętnie poprzyglądał panowaniu Franciszka czy może być on uawżany jako Papież
  skoro jego poprzednik żyje i czy aby nie robi za maskotke ujawniajac tajemnice itp…

  2
  1
 7. ogarnijcie burdel w watykanie bo poprzednik nie oddał pierścienia więc dalej sprawuje niby władze , ale został wybrany nowy , który także posiada niby moc wykonawczą…

 8. 2-ch Papieży to sie nie godzi.. z religią:) sami sobie zaprzeczają albowiem kontynuator dzieła Piotrowego może wg wszazelkich podań i przekazów być ino 1 cyrk na kółkach i tyle….

 9. Moim zdaniem obaj następcy JPII nie dorastają mu do pięt. Zwykła ludzka zazdrość, jak w każdym zakątku ziemi.
  Watykan widać nie jest wolny od tego.

  2
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here