Wałęsa atakuje zmarłego premiera Olszewskiego! Skandaliczne słowa

Jan Olszewski nie żyje - Lech Wałęsa atakuje premiera
Jan Olszewski nie żyje - Lech Wałęsa atakuje premiera

O zmarłych dobrze, albo wcale? Nie w tym przypadku. Bo choć prawica stosuje się do tej zasady, np. w przypadku prezydenta Adamowicza, to Lech Wałęsa nie jest w stanie darować sobie uszczypliwości w żadnym przypadku. Premier Jan Olszewski na jego zarzuty już nie odpowie…

Właściwie co kilka dni informujemy Państwa o kolejnych atakach Wałęsy na polityków reprezentujących opcje konserwatywne. Najczęściej obrywa Jarosław Kaczyński. Były prezydent jest jednak na tyle nieprzewidywalny, że „przyczepić” może się właściwie do każdego.

Tym jednak razem wystosował zarzut wobec osoby, która już się nie obroni. Smutna wieść o tym, że premier Jan Olszewski nie żyje, obiegła kraj zaledwie w piątek. A już w poniedziałek Lech Wałęsa utwierdza swoich fanatyków w przekonaniu, że nie warto dobrze zapamiętywać legendarnego polityka.

Jan Olszewski nie żyje. Lech Wałęsa atakuje byłego premiera

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest decyzja Andrzeja Dudy. Wałęsa będzie wściekły

Pisaliśmy już o postawie Wałęsy z początku lat 90. To wtedy był głównodowodzącym (a może narzędziem służb) zamachu stanu na rząd, na czele którego stał Jan Olszewski. Dziwnym trafem do ostateczności ówczesny prezydent, a także Donald Tusk i spółka, posunęli się tuż przed tym, jak światło dzienne miała ujrzeć lista posłów i senatorów, którzy współpracowali z komunistyczną SB. Dziś Lech Wałęsa postępuje niemal równie obrzydliwie.

Mianowicie stwierdził dziś, że gdyby nie jego samodzielne działania, „wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej”. Były prezydent, w swoim stylu, szczyci się, że nie posłuchał wówczas Jana Olszewskiego, dzięki czemu udało mu się „w pojedynkę” wyprowadzić rosyjskie wojska z kraju.

CZYTAJ TAKŻE:
Kolejny znany polityk PO oskarżony o korupcję! Właśnie ruszył proces

Wpisy o zmarłym premierze Wałęsa zamieścił na Twitterze i Facebooku. „O zmarłym nie należy pisać źle i każdemu należy się szacunek – podkreślił Wałęsa. Dla prawdy historycznej jednak ważna jest uczciwa ocena działań ś.p. Premiera RP, Jana Olszewskiego” – stwierdził w pierwszym wpisie Wałęsa.

W kolejnym zaznaczył, że gdyby posłuchał zaleceń rządu Olszewskiego, „wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej”. „Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono, tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska. Poszukajcie depeszy, jaką do mnie wtedy wysłano” – zaapelował.