Na bogato! Orban oficjalnie ogłosił, że idzie w ślady PiS

1
Viktor Orban Węgry Fidesz

Premier Węgier Viktor Orban wygłosił w niedzielę przemówienie do narodu. Polityk najwięcej miejsca poświęcił polityce prorodzinnej. Trzeba przyznać, że jest naprawdę „na bogato”.

Viktor Orban nie kryje swoich konserwatywnych poglądów. Premier Węgier wielokrotnie na forum Unii Europejskiej deklarował przywiązanie do tradycyjnych wartości, wśród których znajduje się rodzina.

Wiadomo również, że premier Węgier ma podobny światopogląd do Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że Orban postanowił wzorować się na prezesie PiS w kwestii programów socjalnych dla rodziny. Tym razem poszedł jednak o krok dalej…

Orban jak PiS. Wielki program dla rodzin

Viktor Orban chce zachęcić Węgierki do rodzenia jak największej liczby dzieci. W tym celu ogłosił wielki plan na rzecz polityki prorodzinnej.

Wśród zapowiedzi znalazła się likwidacja podatku dochodowego dla kobiet, które mają czworo lub więcej potomstwa. Ale na wsparcie mogą liczyć kobiety już wychodzące za mąż.

Każda Węgierka do 40 roku życia będzie mogła dostać kredyt, biorąc ślub. Pieniądze ma przeznaczyć na rozpoczęcie nowego życia. Wysokość pożyczki sięgnie 10 milionów forintów (równowartość ok. 135 tys. złotych). W miarę, jak kobieta będzie rodzić kolejne dzieci, spłata będzie zawieszana na 3-letnie okresy, a po trzecim dziecku kredyt zostanie umorzony.

Kolejne ułatwienia dla rodzin dotyczą mieszkań. Rozszerzony zostanie program preferencyjnych kredytów, a państwo wesprze rodziny z dwojgiem i więcej dzieci przy spłacie kredytów hipotecznych, przejmując na siebie część długu.

ZOBACZ:
Tak umierała Kora. Wstrząsające wyznanie męża piosenkarki

Rodziny z co najmniej trojgiem dzieci dużo łatwiej kupią samochód. Victor Orban obiecał bezzwrotną pożyczkę w wysokości 2,5 miliona forintów na zakup dużego auta.

Wśród zapowiedzi Orbana znalazły się też żłobki i szkoły. Zapewnił, że do 2022 roku każde dziecko na Węgrzech będzie miało zagwarantowane miejsce w żłobku. Z kolei każdy uczeń będzie mógł dwukrotnie w czasie trwania nauki na koszt państwa pojechać na kurs języka obcego za granicę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here