Były naczelny „Super Expressu” oskarżony. „Dowody są miażdżące”


Były redaktor naczelny „Super Expressu” znalazł się w poważnych tarapatach. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi J. Czy zostanie ukarany?

Sławomira J. zatrzymano 29 marca 2018 roku w Warszawie. Aresztowano go w hotelu, około godzinę po tym, jak wysiadł z samochodu.

W maju o sprawie zrobiło się głośno w mediach. Prokuratura mówiła wtedy, że wszczęto postępowanie przeciwko Sławomirowi J. w sprawie prowadzenia pojazdu mechanicznego. Sam zainteresowany zaprzeczał zarzutom. Twierdził, że nie prowadził wtedy pojazdu.Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie.

Były naczelny „Super Expressu” oskarżony

Byłemu naczelnemu tabloidu zarzuca się jazdę po pijanemu. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga Marcin Saduś w rozmowie z o2.pl, dowody w tej sprawie są „miażdżące”.

Nie wiadomo, ile promili miał mieć były redaktor naczelny „Super Expressu”, ale zgodnie z przepisami grozi mu nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kariera Sławomira J.

Sławomir J. pracował w łódzkim oddziale TVP jako dziennikarz śledczy w „Łódzkich Wiadomościach Dnia”, był też szefem działu śledczego w „Dzienniku Łódzkim”. Od 2003 zatrudniony w „Fakcie” jako reporter, szef działu wydarzeń, a od 2005 zastępca redaktora naczelnego.

W grudniu 2007 objął stanowisko redaktora naczelnego „Super Expressu”. Od stycznia 2014 prowadzi program „Więc jak?” (początkowo emitowany w Superstacji, potem – od marca 2017 do kwietnia 2018 – na kanale Nowa TV należącym do ZPR Media) oraz Superexpress.tv.

ZOBACZ:
Tak wyglądała Magda Gessler 25 lat temu. Pokazała ZDJĘCIE

W październiku 2014 objął funkcję redaktora naczelnego Grupy Super Express, w skład której wchodzą wszystkie produkty tej marki. Od 2016 do 2018 w telewizji Nowa TV prowadził program „Ale o co chodzi?”. W maju 2017 dołączył do prowadzących poranne pasmo w Polskim Radiu 24. W kwietniu 2018 zrezygnował z funkcji naczelnego Super Expressu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here