Niemiec obrażał Polaków, teraz za to zapłaci. Jest wyrok sądu!

Fot. Pixabay.com

Niemiecki przedsiębiorca dostanie po kieszeni za swoje słowa o Polakach. W jego sprawie zapadł już wyrok sądu. „Wygrałam z nazistą” – napisała na Twitterze Natalia Nitek-Płażyńska, która skierowała sprawę do sądu.

Sprawa pochodzi z 2016 roku. Wówczas Natalia Nitek-Płażyńska, żona Kacpra Płażyńskiego, kandydata PiS na prezydenta Gdańska, ujawniła szokujące słowa niemieckiego przedsiębiorcy. Niemiec obrażał Polaków i używał przy tym wyjątkowo haniebnych słów.

Natalia Nitek-Płażyńska nagrała go z ukrycia, a materiał, który udało się jej zarejestrować został następnie wyemitowany na antenie Telewizji Republika. Słowa, które wypowiedział Hans G., wspomniany niemiecki przedsiębiorca, mrożą krew w żyłach. Przypominają bowiem straszne czasy, w których żyli nasi przodkowie.

Niemiec obrażał Polaków. Nagrała go Natalia-Nitek Płażyńska

– Nienawidzę Polaków. Nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem – mówi na nagraniach zarejestrowanych przez Nitek-Płażyńską wspomniany wcześniej Hans G.

– Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem. Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu – mówi mężczyzna.

Natalia Nitek-Płażyńska zgłosiła sprawę do sądu. W złożonym wniosku domagała się przeprosin i 150 tysięcy złotych na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Niedawno zapadła decyzja w sprawie Niemca.

Obrażał Polaków, teraz za to zapłaci

Sąd podjął decyzję ws. zachowania Hansa G. Wydano wyrok, zgodnie z którym Niemiec musi zapłacić zadośćuczynienie w kwocie 50 tysięcy złotych. Ponadto, musi on też przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską. Poniżej przytaczamy treść przeprosin, które wobec Polki musi wystosować niemiecki przedsiębiorca.

ZOBACZ:
Wałęsa spotkał się ze światową gwiazdą. Jego strój szokuje

„Ja, Hans G. (przyp. red. – w tym miejscu pojawia się pełne nazwisko mężczyzny), poczuwam się do winy za wypowiedziane słowa i zachowania obrażające godność i dumę narodową Natalii Nitek-Płażyńskiej oraz wszystkich Polaków. Wyrażam głęboki żal za stosowaną przeze mnie retorykę nienawiści do narodu polskiego, która jest niedopuszczalna i którą naruszyłem dobra osobiste Natalii Nitek-Płażyńskiej”.

Głos w całej sprawie zabrała też Natalia Nitek-Płażyńska, która opublikowała wpis na Twitterze. Kobieta była szczęśliwa. Przyznała bowiem, że „wygrała z nazistą”.

– Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze. Dziękuję Reducie Dobrego Imienia za wsparci – napisała.

Co ciekawe, adwokat Hansa G. zapowiada, że w związku z decyzją sądu będzie wnosił apelację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here