Młody działacz PiS wytrawnie zmiażdżył Sikorskiego. Polityk zamilkł

3
Radosław Sikorski i Mateusz Lewicki
Radosław Sikorski i Mateusz Lewicki

Radosław Sikorski, choć sam siebie zalicza do bojowników o demokrację i Polskę pozbawioną nienawiści, z roku na rok staje się coraz bardziej złośliwy. Były szef polskiej dyplomacji z ramienia PO, na Twitterze często wyżywa się na swoich przeciwnikach. Tym razem świetnie zripostował go Mateusz Lewicki, młody i bardzo aktywny w social mediach działacz PiS.

Twitter zyskuje w naszym kraju na popularności. I często bywa miejscem spektakularnych starć pomiędzy politykami czy celebrytami. Świadkami kolejnego byliśmy na początku bieżącego tygodnia. W rolach głównych: wschodząca gwiazda PiS i spadająca gwiazda PO.

Jak każdy były minister z PO, Radosław Sikorski chodzi z podniesionym czołem. Jest także stawiany przez antyrządowe media w roli autorytetu w niemal każdej dziedzinie. Ot, taka tradycja establishmentu III RP. Minister od ośmiorniczek nie tylko atakuje prezesa PiS niemal codziennie, ale i chętnie z niego drwi. Nie inaczej było tym razem.

Mateusz Lewicki (PiS) obnażył hipokryzję znanego polityka. Radosław Sikorski nawet nie odpowiedział

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy Kaczyński współpracował z SB? Jeden dokument wyjaśnił wszystko

Sikorski przeprowadził na swoim Twitterze głosowanie. „Czy chciałby Pan/Pani robić interesy z kimś kto jest #UczciwyJakKaczyński?” – brzmi pytanie zadane przez byłego szefa MSZ. Chyba miało być zabawne. Niestety, wyniki nie dadzą Sikorskiemu satysfakcji. Aż 55% „respondentów” zagłosowało bowiem na „tak”.

A o to postarał się m.in. właśnie Mateusz Lewicki. W swoim wpisie obnażył skrajną hipokryzję skrajnego opozycjonisty. Bo przecież Radosław Sikorski opowiada się za wolnością słowa i demokracją, a – jak zauważa Lewicki – zablokował już niemalże połowę użytkowników Twittera. Ośmielali się bowiem polemizować z tezami zawieranymi w jego wpisach.

Chciałbym zagłosować w sondzie, którą przeprowadza były minister spraw zagranicznych z rządu Platformy. Niestety, w ramach wolności słowa, demokracji i standardów pana z Chobielina, głosować nie mogę, bo mam bana, jak połowa twittera – napisał Mateusz Lewicki, punktując znanego polityka. Ponadto zachęcił swoich followersów do wpłynięcia na wyniki błyskotliwego badania Sikorskiego: „Głosujcie kto może!” – skwitował.

Wpis Lewickiego, choć krótki i zwięzły, bez wątpienia daje do myślenia. Bo ci, którzy najgłośniej krzyczą o wolności słowa, mediów i wszelkich swobodach obywatelskich, najbardziej ochoczo je ograniczają. Nawet merytoryczna riposta, niezawierająca wulgaryzmów i wyzwisk, acz punktująca niewiedzę lub hipokryzję polityka związanego z opozycją, najczęściej kończy się permanentnym banem.

CZYTAJ TAKŻE:
Biedroń złożył propozycję znanej partii politycznej! Został wyśmiany

Kim jest Mateusz Lewicki?

Mateusz Lewicki to działacz Forum Młodych PiS. Pomaga także Polskiej Fundacji Narodowej. Znajomi mówią o nim „przyszły premier RP”. Młody polityk od początku swojej publicznej działalności wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Jego miastem rodzinnym jest Tarnów.

3 KOMENTARZE

  1. Właśnie więcej takich młodych ludzi potrzebujemy ,żeby wspierali dobrą zmianę,Sikorski nauczył się ślizgać na plecach Polaków ,każdego dnia CBŚ pokazuje co PO robiło ,oby nigdy nie wrócili ,bo ,myślę że społeczeństwo już dojżałoi widzi że to są ludzie którzy nie lubią Polski i Polaków a dowodem tego jest Tusk i jego towarzysze szacunek dla p, Lewickiego

    4+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here