Klamka zapadła! Oto polski reprezentant na Eurowizję

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Dziś Telewizja Polska ogłosiła, kto będzie reprezentował nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. W tym roku zostanie przeprowadzony w dniach 14, 16 i 18 maja w Tel Awiwie.

Kandydat, który będzie reprezentował Polskę podczas Eurowizji w Izraelu, został wybrany przez komisję konkursową. Decyzję do informacji publicznej ma podała Telewizja Polska, która odpowiada także za transmisję telewizyjną wydarzenia. Komisja wybrała jednego z artystów, którzy zgłosili się do krajowych eliminacji.

W 64. Konkursie Piosenki Eurowizji udział wezmą nadawcy publiczni z 42 krajów. Pierwszy półfinał odbędzie się 14 maja – to właśnie w nim wystąpi polski kandydat. O miejsce w finale będzie rywalizował z reprezentantami Białorusi, Cypru, Czarnogóry, Czech, Finlandii, Serbii, Słowenii i Węgier. Do ścisłego finału zakwalifikowanych zostanie dziesięć krajów z największą liczbą punktów otrzymaną od jurorów i telewidzów.

Oto polski reprezentant na Eurowizję

Telwizja Polska ogłosiła, że tegorocznym reprezentantem 64. edycji Eurowizji jest zespół Tulia. Artystów wybrała specjalna wewnętrzna komisja, a nie jak w poprzednich latach widzowie.

Przed dziewczynami ogromne wyzwanie. Konkurs Eurowizji to sprawdzian dla wielu muzyków. Żeby przypodobać się widzom, trzeba zrobić show. Z pewnością wokalistki dadzą z siebie wszystko i zaskoczą widownię swoim niezwykłym talentem.

Kariera zespołu Tulia

Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy szczeciński zespół muzyki ludowej postanowił dla rozrywki nagrać własną wersję słynnego przeboju Depeche Mode „Enjoy the silence” . Z pewnością czyni tak wielu młodych muzyków, ale tym razem efekt był piorunujący. Okazało się, że cover autorstwa Polek stał się prawdziwym hitem na całym świecie.

Nagrały własną wersję słynnego hitu i zamieściły go w sieci. Tymczasem od początku roku zespół Depeche Mode postanowił dopuścić do prowadzenia swojego profilu na Facebooku również fanów. Każdego dnia inna osoba zyskuje uprawnienia i może zamieszczać treści na oficjalnym profilu Brytyjczyków.

CZYTAJ TAKŻE:
Nowy program z udziałem Gessler! Tytuł szokuje

Takiego wyróżnienia udało się dostąpić również 24-letniej studentce ze Szczecina. Młoda dziewczyna jest również członkiem zespołu ZPiT Szczecinianie. Długo się nie zastanawiała i umieściła na profilu folkowy cover utworu „Enjoy the silence”.

Utwór zrobił prawdziwą furorę wśród fanów Depeche Mode na całym świecie. Dotarł on również do członków zespołu. Niektórzy żartowali, że cover jest lepszy nawet od oryginału.

Prócz wspomnianego wcześniej „Enjoy the Silence” zespół nagrał też oryginalną wersję piosenki „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, którą do tej pory obejrzało na YouTube ponad 9 mln osób.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here