Niemcy, wstydźcie się! Straszne wspomnienia mieszkańca Gdyni z początku wojny

Gdynia: II wojna światowa była niszcząca. Wspomina Jerzy Grzywacz
Gdynia: II wojna światowa była niszcząca. Wspomina Jerzy Grzywacz

Dziś trudno sobie wyobrazić, jaką rozpacz i przerażenie przeżywali nasi rodacy, gdy we wrześniu 1939 roku zachodni sąsiedzi zaatakowali nasz kraj bez oficjalnego wypowiedzenia wojny. Na szczęście żyją jeszcze osoby, które pamiętają ten czas. Gdynia broniła się nieco ponad w tygodnie. Jedną z jej mieszkańców z 1939 r. jest Jerzy Grzywacz.

80 lat temu nikt nie miał wątpliwości, kto rozpętuje to piekło. Niemcy nie mieli litości dla nikogo, zajmowali kolejne miasta i kraje dokonując bestialskich zbrodni na cywilach. Rzadko oszczędzali kobiety i dzieci. Mordowali całe rodziny, albo wykorzystywali do katorżniczej pracy.

Jest więc tym bardziej oburzające, że dziś są ludzie (nawet w polskim Sejmie!), którzy dopuszczają myśl, że Polacy mogli brać udział w tych zbrodniach. Podczas gdy jesteśmy najbardziej skrzywdzonym przez niemieckich nazistów narodem. Ponadto niektórzy wybielają Niemców. Mówi się, że nie byli to Niemcy, a naziści. Najwięcej osób o tak skandalicznych poglądach jest w Platformie Obywatelskiej i partii Nowoczesna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szokujące nagranie z premierem Izraela. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie ws. Polski [WIDEO]

Pomorzanin Jerzy Grzywacz wspomina nie tylko bestialstwo żołnierzy Rzeszy, ale i… niemieckich rówieśników. Byli oni niejednokrotnie bardziej bezwzględni, niż członkowie niemieckiej armii. M.in. zabraniali polskim rówieśnikom mówić po polsku.

Jerzy Grzywacz zdradza również, jak bolesna dla obywateli odrodzonej Rzeczypospolitej była kolejna utrata niepodległości. Wspomnienia tego zasłużonego Polaka chwytają za serce. Poniższy film – choć wciąż mało popularny – to swoista podróż w czasie.

Po jego obejrzeniu chyba nikt nie będzie miał wątpliwości, że osoby, które wybielają dziś Niemców, popełniają zbrodnię wobec Polaków, którzy przecierpieli tak wiele lat pod hitlerowską okupacją.

źródło: YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here