To koniec SLD? Partia właśnie podjęła zaskakującą decyzję!

W sieci huczy. Wszystko przez decyzję, którą podjęli przedstawiciele partii SLD. Niektórzy z internautów oraz komentatorów twierdzą, że to definitywny koniec lewicowego ugrupowania politycznego.

SLD to najbardziej znana lewicowa partia w naszym kraju. To z jej szeregów wywodzą się tacy politycy jak m.in. Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, czy Włodzimierz Czarzasty, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego ugrupowania.

To właśnie ten ostatni ogłosił informację, która wstrząsnęła sympatykami partii. Słowa, które zaskoczyły zarówno wyborców SLD, jak i ekspertów oraz komentatorów padły w sobotę 16 lutego.

To koniec SLD? Czarzasty ogłosił decyzję

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, w której oprócz Czarzastego uczestniczył również m.in. Leszek Miller, padły zaskakujące słowa.

– Od dziś podejmujemy bardzo konkretne rozmowy z innymi partiami, które mają podobną wizję UE, dla których kwestia demokracji i kwestia siły rozsądku w Polsce jest najważniejsza; myślimy o takich partiach, jak PSL, jak PO, jak Nowoczesna, jak Partia Zieloni, bo te rozmowy potencjalne koalicyjne są najdalej idące, ale chcielibyśmy, reprezentując i współpracując z innymi strukturami lewicowymi, aby równolegle do tej koalicji weszły wszystkie partie i struktury lewicowe, które uznają nasz sposób myślenia – powiedział lider SLD, Włodzimierz Czarzasty.

– Po długiej dyskusji podjęliśmy dzisiaj decyzję o odpowiedzeniu na apel premierów i przystąpieniu do Koalicji Europejskiej – oświadczył polityk.

Oznacza to, iż SLD dołączy do tzw. Koalicji Europejskiej, czyli sojuszu zawartego przez m.in. PO i Nowoczesna na czas wyborów do Parlamentu Europejskiego.

CZYTAJ TAKŻE:
Niemcy, wstydźcie się! Straszne wspomnienia mieszkańca Gdyni z początku wojny

Decyzja, którą podjęli działacze lewicowej partii, jest szeroko komentowana w sieci. Niektórzy z internautów twierdzą nawet, że to… koniec SLD. Uważają oni, że dołączenie do Koalicji Europejskiej wiąże się z dołączeniem do Koalicji Obywatelskiej, a to oznaczałoby z kolei, że lewicowe ugrupowanie zostanie wciągnięte przez PO.

To oczywiście tylko domniemania. Na ten moment politycy Sojuszu ogłosili bowiem, że wspólnie z PO pójdą tylko do wyborów do PE. Mowy o wspólnym starcie do polskiego parlamentu póki co nie było. Niewątpliwie jednak szanse na to, że SLD wystartuje w wyborach do polskiego Sejmu razem z PO, wzrosły.

4 KOMENTARZE

  1. Do przewidzenia komuchy odlot na śmietnik historii , Już się chwytają ostatniej deski , jeszcze nie tak dawno Miller nawet z Samoobroną startował i co ? Wała i dziś też tak będzie ( oj przydałoby się trochę euro w kieszeni ) ,,,,Za darmochę ,,,. A tak na koniec …sami się wybierają a może by się zapytali społeczeństwa czy zechcieli by oddać głosy na nich,,,…Pamiętajmy przy urnach wyborczych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here