Wałęsa zrobił coś obrzydliwego. Tak skomentował pogrzeb Olszewskiego

Lech Wałęsa nie ma żadnych hamulców. Były prezydent, podczas pogrzebu Jana Olszewskiego, opublikował na Twitterze wpis, który wywołał prawdziwe oburzenie. 

Lech Wałęsa nie przestaje szokować. Były prezydent całkiem niedawno opublikował w serwisie wpis, w którym skomentował premierostwo Jana Olszewskiego. Były prezydent w swoim komentarzu stwierdził, że gdyby słuchaj rad jego rządu, wojska sowieckie nadal stacjonowałyby w Polsce.

–  O zmarłym nie należy pisać źle i każdemu należy się szacunek. Dla prawdy historycznej jednak ważna jest uczciwa ocena działań ś.p. Jana Olszewskiego (…) Gdybym posłuchał zaleceń rządu Olszewskiego to wojska rosyjskie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono, tak jak nie załatwiono sprawy wraku. Poszukajcie depeszy, jaką do mnie wtedy wysłano – napisał wówczas Lech Wałęsa.

Powyższy wpis Wałęsa zamieścił kilka dni po śmierci Jana Olszewskiego. Gdy wydawało się, że były prezydent zdecydowanie przekroczył granicę przyzwoitości, Wałęsa postanowił zrobić coś jeszcze gorszego.

Lech Wałęsa i jego obrzydliwe wpisy

Lech Wałęsa w dniu pogrzebu Jana Olszewskiego zamieścił na Twitterze dwa oburzające wpisy. Dołączył do nich zdjęcia wykonane podczas uroczystości, które odbywały się w warszawskiej archikatedrze Jana Chrzciciela.

– Widze ze jest tak jak 13 grudnia 1981. Prezes wyspał się,przeczytał Gazetę Wyborcza na swój temat i jako ostatni przybył do kościoła gdzie wszyscy tylko na niego czekaja. „Panstwo” PIS na jednym zdjęciu. Do października 2019 roku – napisał Lech Wałęsa w pierwszym z nich (pisownia oryginalna).

– Te miny mówią same za siebie. Oni nie sa myślami na pogrzebie sp Premiera Jana Olszewskiego. Oni sa myślami co bedzie z nimi po wyborach do europarlamentu i parlamentarnych i prezydenckich. Wiatr nadzieji na zmiany,powiał juz z Gdańska – napisał w kolejnym (tutaj również pisownia oryginalna).

CZYTAJ TAKŻE:
Niemcy, wstydźcie się! Straszne wspomnienia mieszkańca Gdyni z początku wojny

Co ciekawe, krytyka wpisów opublikowanych przez Wałęsę była tak wielka, iż ten zdecydował się je usunąć. Nie przewidział jednak, że wcześniej ktoś zrobi ich screeny. W internecie bowiem nic nie ginie i to, co wcześniej znalazło się w sieci, nadal możemy oglądać. Tym razem jednak w wersji kopii.

23 KOMENTARZE

  1. Wałęsa nie ma co liczyć ,że ludzie zapomną jemu te chamskie wpisy i zachowanie prostaka. Takiego szacunku jakim był darzony Olszewski nigdy się nie dorobi i ta buta go rozwala.

  2. jedna noga juz na tamtym swiecie a rozumu coraz mniej biedny starzec trzeba mu zerwac Matke Boza z klapy bo swoim zachowaniem obraza uczucia religijne innych osob robi z siebie posmiewisko donosiciel

  3. Bolek jest chory,ze Polsa podnosi sie z kolan,a chcialby widzec jak upada i to go najbardziej .Tak nienawidzi patriotow Polskich,ze łze ,ubliza ,robi wszysko,aby dopiec Polakom.Precz bolku zdrajco

  4. Już tyle ludzi mówi ci żebyś zamilkł ale ty przecież jesteś zbyt głupi byś to zrozumiał przecież ludzie oglądali jak byłeś pusty i głupi obalając żąd prawdziwie demokratyczny który niepozwolił ci zakożenić sowietów w naszym kraju to ty pajacu pojechałeś do Moskwy chciałeś oszukać naród i żołnierzy ruskich zamienić na zielonych najemników sowieckich ty baranie czy ty masz polskich ludzi za głupków takich jak ty mogłeś tam zostać na stałe pajacu przestań oczerniać pożądanych ludzi zdrajców !!!

  5. Komentarze mowia wszystko nic dodac nie mozna!!!!!.Dodam tylko o tych nadchodzacych wyborach ktorymi probujesz straszyc to badz pewny Polacy takim jak Ty wystawia te” brakujace kwity”.Do zobaczenia na rozprawie Prof.A. Zybertowicza ktorego pozwales do sadu!!!!!.Marian.

  6. Bolek obaliles rząd bo chcieli wprowadzić obowiązkowa lustracje i zaktualizować listę towarzyszy o tajnych (do których nalezales). Powinieneś zamknąć się i schować bo aż wstyd. Dodawaj nasze 100 milionow

  7. jak by nie patrzeć to był Jan Olszewski PREMIEREM wstyd jak traktuje się po śmierci osobę która miała odwagę występować jako obrońca działaczy SOLIDARNOŚCI teraz wiem na 100% kto jest tow. BOLEK i KŁAMCA .Dziadek mawiał że dla NIE SZANUJĄCYCH POLSKI TO NAWET ŚLINY NIE WARTO USZCZKNĄĆ BO TO BYŁA BY STRATA . Jak coś nie pasuje to wystartuj w wyborach prezydenckich a najlepiej załóż nową partię i społeczeństwo da ci gościu POPARCIE zobaczysz jakie ,a na dzień dzisiejszy to były wybory w 2015 trzeba było startować a nie z za pleców krzyczeć obywatele tego już nie kupią CZAS CWANIAKÓW JUŻ MINOŁ bezpowrotnie

  8. Cóż za szalony wyścig w pisaniu bzdur… Olszewski nie potrafił stworzyć rządu większościowego i tym samym jego premierostwo było skazane upadek. Przygotowując lustrację nie zagwarantowano żadnej drogi odwoławczej co było niezgodne z prawem. Jak pokazuje życie, nie każdy dobry prawnik będzie dobrym premierem.

  9. Z całym szacunkiem dla Olszewskiego, przychodzi mi taka myśl. Wszelkie komentarze mówią, że bardzo mu zależało na Polsce wolnej i niezależnej. Myślę sobie, że gdy by dożył do 13-02-2019 i posłuchał jak nas traktują na tej chucpie, dumnie zwanej konferencją to by go szlak jasny trafił. Wszak teraz nie robimy „łaski” jedynie Ameryce. Obecnie obrabiamy jeszcze pały takim bez napletka. Z dumą, jak powiadają nasi politycy…

  10. ty głupi ubeku bez wykształcenia nie dororównujesz Panu Olszewskiemu do pięnt to ty rozgrabiłes całą gospodarke w polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here