Izraelskie media KŁAMIĄ ws. Polski! Nasz ambasador walnął pięścią w stół

Tego już za wiele. Izraelskie media KŁAMIĄ w żywe oczy. Interwencję ws. artykułu, który oczerniał nasz kraj podjęli dziennikarz Marcin Makowski oraz ambasador Polski w Izraelu, Marek Magierowski.

Ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem konfliktu na linii Polska-Izrael. Wszystko zaczęło się od słów premiera Benjamina Netanjahu, który w rozmowie z mediami miał powiedzieć, że Polacy pomagali Niemcom mordować Żydów. Słowa Netanjahu zacytował „Jerusalem Post”, jednakże ambasador Izraela w Polsce, Anna Azari, zapewniała, że jest to manipulacja. Twierdziła bowiem, że premier miał na myśli pojedynczych Polaków, którzy faktycznie kolaborowali z Niemcami.

Jakby tego było mało szef MSZ Izraela, Israel Katz, podczas rozmowy z telewizją i24NEWS wypalił, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Po tych słowach Mateusz Morawiecki odwołał wizytę polskiej delegacji na szczycie V4, który miał odbyć się w Jerozolimie.

Teraz jednak napływają do nas kolejne skandaliczne informacje. Okazuje się bowiem, że izraelskie media bezczelnie kłamią ws. Polski.

Izraelskie media kłamią ws. Polski. Marcin Makowski ujawnia skandal

Marcin Makowski, dziennikarz wp.pl, ujawnił skandaliczną sprawę.

– We wtorek 19 lutego, większość izraelskich mediów obiegła szokująca informacja o rzekomym ”zdewastowaniu żydowskiego cmentarza w Świdnicy”. Według rekacji dziennikarzy, miała to być odpowiedź na ”narastające napięcie na linii Polska-Izrael”. Informację takiej treści podała bowiem agencja prasowa Jewish Telegraphic Agency (JTA), a za nią m.in. Jerusalem Post, The Times of Israel, sNewsi czy portal antisemitism.org.il – monitorujący przypadki antysemityzmu na świecie – pisze Makowski.

Okazuje się jednak, iż do dewastacji faktycznie doszło cztery lata temu, jednakże cały incydent miał podłoże satanistyczne.

ZOBACZ!
Władimir Putin grozi już oficjalnie! Po jego słowach świat zamarł

– FAKE NEWS. Wszystkie największe izraelskie media piszą dzisaj (za @JTAnews) o „zdewastowaniu cmentarza żydowskiego w Świdnicy” w ramach „odpowiedzi na kryzys polsko-izraelski”. Zdjęcia pochodzą sprzed czterech lat z Olkusza (wandalizm na tle satanistycznym). Tak działa propaganda – napisał dziennikarz na Twitterze.

Marek Magierowski wali pięścią w stół

Makowski błyskawicznie skontaktował się w całej sprawie z ambasadorem Polski w Izraelu.

Marek Magierowski uderzył pięścią w stół i zwrócił się bezpośrednio do izraelskich mediów.

– To jest zwykłe kłamstwo. Proszę usunąć ten fragment tekstu – napisał Magierowski na Twitterze.

Po tej interwencji izraelska agencja prasowa JTA sprostowała powielone kłamstwo.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]

1 KOMENTARZ

  1. Chętnie bym zobaczył przetłumaczone na angielski i hebrajski dokumenty i korespondencję pomiędzy MSZ Polski i Izraela.
    Bo to że my wiemy, że wiemy to jedno.
    Teraz trzeba jeszcze pokazać światowej opinii publicznej jaki poziom debaty politycznej reprezentują osoby z rządu Izraela i Knesetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here