Sensacyjna kandydatura! Twarz rządu PiS powalczy o mandat w PE

Wybory do Parlamentu Europejskiego: dużenazwiska z PiS. Wystartuje Patryk Jaki?

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą niezwykle ważne. Walka toczy się bowiem nie tylko o mandaty. Na Starym Kontynencie trwa ideologiczna wojna, w której tle jest kształt i skład Unii Europejskiej.

Partie takie jak PiS i PO są szczególnie zmobilizowane. Oba obozy muszą bowiem skompletować jak najsilniejszą reprezentację do Parlamentu Europejskiego. Taki stan rzeczy związany jest z faktem, że coraz więcej polskich spraw omawianych jest na arenie unijnej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w drugiej połowie maja. Jednak kampania właściwie już trwa. Nie poznaliśmy jeszcze co prawda wszystkich kandydatów, natomiast nazwiska najważniejszych z ramienia PiS już znamy.

Niektóre nazwiska wywołały nie lada zdziwienie. Jacek Saryusz-Wolski jeszcze kilka lat temu był prominentnym parlamentarzystą PO. Dziś powalczy o głosy dla Zjednoczonej Prawicy. Kandydatura Beaty Szydło także nie była oczywista.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oto kandydaci PiS do PE. Właśnie poznaliśmy “jedynki”

Wybory do Parlamentu Europejskiego: duże nazwiska

Teraz natomiast pojawiły się – co prawda niepotwierdzone jeszcze – informacje o kandydaturze kolejnego prominentnego polityka obozu Zjednoczonej Prawicy. Portal Niezalezna.pl dowiedział się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do rządu, że wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy z trzeciego miejsca w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Jedynką” Zjednoczonej Prawicy w tym okręgu jest wicepremier Beata Szydło, a dwójką eurodeputowany Ryszard Legutko. Trzeba zatem przyznać, że obóz rządzący ma w tym okręgu niezwykle silną pozycję. Wszyscy kandydaci są znani i uwielbiani przez elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Nie ma wątpliwości, że Patryk Jaki jest dziś najbardziej cenionym przez zwolenników rządu politykiem. Po objęciu funkcji szefa komisji ds. dzikiej reprywatyzacji, młody polityk stał się twarzą rządu PiS. Wiceministrem sprawiedliwości jest od początku bieżącej kadencji.

ZOBACZ:
Dawid Kostecki popełnił samobójstwo? Kolejne dowody temu przeczą

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here