Hipokryzja to coś, czego akurat politycy PO nie powinni zarzucać innym. Beata Szydło przywołała właśnie fakty, które ludzie tacy jak Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann woleliby zakopać głęboko.

Swego czasu bardzo popularny na opozycji był hasztag #HipokryzjaPiS. Wraca on co jakiś czas przy okazji kolejnych „afer”, które ochoczo rozdmuchują politycy przeciwni rządowi i sprzyjające im media. Jednakże rzeczywistość brutalnie weryfikuje ich poczynania.

„Nowa Piątka PiS” to zbiór programów socjalnych autorstwa PiS i rozszerzeń już istniejących. Choć opozycja początkowo krytykowała pomysły, to… nagle zaczęła je chwalić. Fakt, że dopiero po tym, gdy okazało się, że większość Polaków popiera idee. Ale lepiej późno, niż wcale.

Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann przeproszą?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że liderzy Platformy Obywatelskiej starają się przypisać sobie zasługi za wprowadzenie skutecznych i cenionych przez Polaków programów, zaledwie kilka miesięcy po tym, jak zażarcie je krytykowali. Tak było m.in. w przypadku programu Rodzina 500+. I wszystko wskazuje na to, że „przy okazji „Piątki PiS” doznamy swoistego deja vu.

Poseł Sławomir Neumann zadeklarował właśnie poparcie dla inicjatywy „Nowa Piątka PiS”. Jednakże zapomniał chyba, co mówił jeszcze kilka dni temu. Zarówno on, jak i szef PO – Grzegorz Schetyna. Wszystko przypomniała im premier Beata Szydło.

Była szefowa rządu wyraziła zadowolenie z faktu, iż Neumann poparł programy PiS. Nie omieszkała jednak – dla porządku – podsumować wypowiedzi i jego, i jego partyjnych kolegów, z ostatnich dni. Oto kilka z nich:

Sławomir Neumann: „…totalna korupcja polityczna…”

Katarzyna Lubnauer: „… populistyczne obietnice…” „…polityczne łapówkarstwo…”

Grzegorz Schetyna: „..chcą doprowadzić do korupcji politycznej – kupić głosy…”

– Poseł Sławomir Neumann zadeklarował poparcie dla #NowaPiątkaPiS. To dobrze, że PO się zreflektowała. Chciałabym jednak mieć pewność, że to stanowisko jest wiarygodne, i że jest to głos całej #KoalicjaEuropejska – napisała na Twitterze Beata Szydło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here