Iwona Hartwich powraca. Nie uwierzycie, przeciwko czemu zaprotestuje

13
Iwona Hartwich i Jakub Hartwich
Iwona Hartwich i Jakub Hartwich

Kolejne protesty na horyzoncie. Iwona Hartwich dowodziła protestem niepełnosprawnych, który latem odbywał się w budynku Sejmu. Jednakże nie ma zamiaru spocząć na laurach. Jej sława może być jeszcze większa. Tym razem przeszkadza jej m.in. rozszerzenie programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze?

40 dni trwał protest niepełnosprawnych, który latem urządzili na korytarzach Sejmu opiekunowie osób niepełnosprawnych. Cała inicjatywa wzbudziła niemałe kontrowersje. Pojawiły się bowiem podejrzenia, że za protestem mogą stać środowiska obecnej opozycji.

Zwolennicy partii rządzącej żartowali nawet, że za kilka miesięcy protestujący, którzy w ciepłych słowach wyrażali się o opozycji i Donaldzie Tusku, znajdą się na listach wyborczych PO lub Nowoczesnej. Zaledwie kilkanaście tygodni później żart stał się faktem.

Iwona Hartwich powraca. Powód protestu rozbawi prawicę

Bowiem z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych wystartował zarówno Jakub Hartwich, jak i Adrian Glinka. To synowie prowodyrek protestu, który przez grubo ponad miesiąc utrudniał pracę polskiego parlamentu. Już jesienią na rodziny usiłujące budować polityczny kapitał na niepełnosprawności jej członków, spadła fala krytyki.

Jednakże Iwona Hartwich nie jest typem osoby, którą podobna krytyka szczególnie dotyka. Postanawia zatem wrócić w wielkim stylu. I nie ulega wątpliwości, że opozycja totalna chętnie zapozuje do zdjęć z matką niepełnosprawnego Jakuba. Teraz bowiem na celowniku protestujących znalazło się rozszerzenie programu Rodzina 500 plus.

ZOBACZ:
Co się stanie, gdy ktoś naruszy wody terytorialne RP? Oto przykład

Hartwich poinformowała, że 23 maja odbędzie się pikieta pod Pałacem Prezydenckim. Grzmiała ponadto: „dla Prawa i Sprawiedliwości nie jesteśmy nawet trzecim sortem”.

W rozmowie z RMF FM Iwona Hartwich podkreślała, że nie kryje swojego rozżalenia zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego, który podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości poinformował o planach wdrożenia kolejnych programów socjalnych. Jak przekonywała, wówczas gdy opiekunowie osób niepełnosprawnych domagali się dodatku w wysokości 500 złotych, rząd twierdził, że nie ma na to pieniędzy, a teraz finansowanie takiego programu najwyraźniej byłoby możliwe.

ZOBACZ:
Korzystałeś z "Naszej Klasy"? Lepiej sprawdź, co się dzieje z Twoim kontem

– Nie jesteśmy dla nich nawet trzecim sortem – narzekała rozżalona na antenie radia. Z przedstawioną przez Iwonę Hartwich opinią z pewnością nie zgodziłaby się wicepremier Beata Szydło, która poinformowała na antenie „Jedynki” Polskiego Radia o wdrożeniu programu „Dostępność Plus” i stopniowych planach jego rozszerzania o kolejne grupy wymagające wsparcia.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

13 KOMENTARZE

 1. Pan redaktor chyba tez z Pisu jest jak pisze tak jednostronie czlowieku abys w zyciu nie mial chorego dziecka tego ci zycze jak to mowia papier przyjmie wszystko tylko uwierz mi karma wraca

  • Ja przez 24 lata miałam obłożnie chorego syna, więc wiem jak ciężka jest praca przy takim dziecku. Miał on głębokie upośledzenie psychoruchowe, Nigdy nie popierałam protestu IH. IH zależy tylko na miejsce na listach wyborczych. Syn już pracuje, jest radnym UM Toruń. Już nie wymaga opieki 24 h/dobę. JH powinien stracić rentę socjalną, a IH powinna stracić zasiłek opiekuńczy.

 2. Nie róbmy zamieszania na całą Polskę, to się musi skończyć. To babsko trzeba pod sąd innej opcji nie widzę.PiS musi zacząć działać w imię porządku obywateli.Nie ma podstawy babsko pikietować w imię czego? To jest tak śmieszne,że aż nie prawdziwe. Szkoda nawet słów żeby cokolwiek [pisać w tym temacie.

 3. Do Redaktora tego artykułu zwracam się jako osoba niepełnosprawna-
  Nazywam się Antoni Chołodniak. Jestem niepełnosprawny od dzieciństwa.
  Dużo przeszedłem w życiu lecz gorszej podłości nie widziałem niż to, co teraz się dzieje… Autor tego artykułu myśląc, iż uzyskał sławę za poniżanie tych, co walczą o prawa niepełnosprawnych, zyskuje potępienie osób niepełnosprawnych i w moich. Jako autor tego artykułu wykazał się miernym słownictwem i świadomością tematu a także mianem ”redaktora”.

  • Przykro mi Panie Antoni, ale autor nic tu nie skłamał, a co nie było tak ze Iwonka krzyczała ze to nie jest protest polityczny, a potem jej synek został radnym z ramienia PO. Czyli tak to jest niepełnosprawny, ale w byciu radnym u POpaprańców to mu już to nie przeszkadza! I nie chodzi tu o niepełnosprawnych tylko o to wredne babsko które dawno szpica powinno dostać!

 4. I proszę pamiętać to nie jest protest polityczny. Gdy Bóg chce ludzi ukarać odbiera im rozum. Marionetka na gościnnych występach KE.

 5. Ja pikole protestowala o 500+ dla doroslych dzieci ktore ukonczyly 18-y rok zycia Teraz jej syn zasiada w lawach sejmu z ramienia PO i czego ta kobieta reraz chce Syn ma posade pensie poselska i czegusz mozna jeszcze chciec???

  ?????????

 6. Muszę zareagować. Czy my, rodzice osób niepełnosprawnych, jesteśmy zadowoleni z takich komentarzy pod tym paszkwilem pełnym manipulacji?!?

  Cytuję: „W starożytnej Grecji niepełnosprawne niemowlęta zabijano.”
  Moderator portalu Otopress.pl (nie mylić z Okopress) – reakcji zero.

  Przeczytajcie kilkadziesiąt razy, albo lepiej przepiszcie kilkadziesiąt razy poniższy napis i nauczcie się na pamięć:? „Niepełnosprawność dotyczy każdego z nas – Rodzice Osób Niepełnosprawnych, Bądźmy razem, Solidaryzujmy się miedzy sobą.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here