Ziemkiewicz powiedział to na wizji! Dziennikarz „GW” upokorzony [WIDEO]

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Rafał Ziemkiewicz wywołał burzę. Chodzi o jego wypowiedź na antenie Telewizji Republika. Znany publicysta mocno uderzył w dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Bartosza Wielińskiego.

Cała sprawa dotyczy pisma, które Bartosz Wieliński wysłał publicyście. Rafał Ziemkiewicz opublikował je na Twitterze. Opisywaliśmy to na OTOPRESS.

Bartosz Wieliński wystosował przeciwko Ziemkiewiczowi prywatny akt oskarżenia. Zaznaczył w nim, że publicysta określił go mianem “folksdojcza” i “wyjątkowo nikczemnej kreatury”.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż Rafał Ziemkiewicz akt oskarżenia od Wielińskiego zamieścił na swoim Twitterze. Przy tej okazji wyśmiał dziennikarza “GW”. Zauważył bowiem, że ten powołuje się na art 212. KK, który brzmi następująco: “Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Rafał Ziemkiewicz przypomniał, że jeszcze niedawno dziennikarze „GW” utyskiwali, że z tego samego artykułu pozwał ich Jarosław Kaczyński. Pismo od Wielińskiego oraz więcej informacji na ten temat znajdą państwo w linku, który dostępny jest poniżej.

ZOBACZ:
Ziemkiewicz powiedział to na wizji! Dziennikarz "GW" upokorzony [WIDEO]
”]

Rafał Ziemkiewicz naprawdę to powiedział. Mocne słowa na wizji

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do całej sprawy na antenie Telewizji Republika. Publicysta oświadczył publicznie, że nie zamierza się wycofywać ze swoich słów wobec Wielińskiego. Jak powiedział, zrobił to, ponieważ oburza go działalność, którą prowadzi Wieliński.

– Podtrzymuję to, że pan Wieliński jest folksdojczem. To co robi ten dziennikarz… Taka niewiarygodna ilość kłamstw i głupot o reżimie w Polsce, o policji, która stoi nad opozycją – powiedział.

Dodał też, że „tylko Polska wychowała ten najgorszy sort Polaków, którzy latają z donosami na Zachód jak pan Bartuś z Gazety Wyborczej”.

– Angelo Merkel ratuj nas – kpił z Bartosza Wielińskiego publicysta „Do Rzeczy” i Telewizji Republika.

Przytoczone wyżej słowa Rafał Ziemkiewicz wypowiedział w porannym programie Telewizji Republika. Zapis programu publikujemy poniżej. Mogą państwo na własne oczy zobaczyć wypowiedź publicysty.

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here