Skandal w TVP! Poseł Nowoczesnej opluł Żołnierzy Wyklętych?!

Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej, wywołał gigantyczną burzę na antenie TVP. Chodzi o słowa, które wypowiedział polityk na temat Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych.

Krzysztof Mieszkowski to jeden z czołowych posłów Nowoczesnej. O polityku głośno zrobiło się w mediach, gdy otwarcie popierał spektakl „Klątwa”. Ten sam, w którym możemy zobaczyć scenę, gdy aktorka wykonuje czynność seksualną z rzeźbą papieża Jana Pawła II.

Mieszkowski wielokrotnie krytycznie wypowiadał się nt. rządu PiS oraz innych spraw mniej lub bardziej związanych z patriotyzmem. Teraz jest przesadził. Słowa, które wypowiedział na antenie TVP, wywołały prawdziwą burzę w internecie i nie tylko.

Skandal w TVP! Krzysztof Mieszkowski wypowiedział skandaliczne słowa

To, co powiedział Krzysztof Mieszkowski na antenie TVP, wywołało gigantyczny skandal. Poseł mówił bowiem o Narodowym Święcie Żołnierzy Wyklętych. Poseł stwierdził, iż… nie powinno ono istnieć.

– Uważam, że jest to szkodliwe święto i nie powinno w Polsce powstać – wypalił Mieszkowski.

– Jest to jedno z tych świąt, które w straszny sposób, zasadniczy, skrajny, dzieli polskie społeczeństwo. Pokazujecie zero-jedynkowy obraz naszej historii, obraz czarno-biały. Jest on dobry w komiksie, może popkulturze, ale na pewno nie w życiu ludzi i nie tych ludzi, którzy walczyli podczas II wojny światowej. Ci żołnierze walczyli również podczas II wojny światowej. Nie ma zgody na to, by w sposób tak patetyczny czcić również tych, którzy są definiowani jako Żołnierze Wyklęci i są bandytami, jak Romuald Rajs „Bury” – wypalił poseł, który reprezentuje Nowoczesną.

W tym momencie wypowiedź Mieszkowskiego przerwał dziennikarz TVP.

Jest reakcja żony Niesiołowskiego. Oto, jak zareagowała na aferę

– Bardzo przepraszam, muszę panu przerwać. Czy pan zna orzeczenie Wojskowego Sądu Okręgowego dot. Romualda Rajsa „Burego”? Jeżeli pan nie zna, to panu zacytuję, że Romuald Rajs „Bury” walczył o niepodległy byt państwa polskiego. Czy pan chce to zakwestionować? – zapytał dziennikarz.

Po tych słowach Krzysztof Mieszkowski oświadczył, że… „kwestionuje” orzeczenie sądu. Dodał też, że „Bury” dokonywał mordów na ludności białoruskiej. W tym momencie znów przerwał mu dziennikarz.

– Dokonywał mordów na tych, którzy współpracowali z NKWD – powiedział.