Simon Ammann usłyszał polski hymn w trakcie wywiadu. Oto, co zrobił

Simon Ammann
Simon Ammann

Skoki narciarskie, jak co roku, budzą gigantyczne zainteresowanie Polaków. Nasz mistrz świata, Dawid Kubacki, jest teraz na ustach wszystkich. Dokonał bowiem niemożliwego, z 27. miejsca wskoczył wczoraj po złoto. Po jego sukcesie piękny gest wykonał Szwajcar Simon Ammann.

O niesamowitym wyczynie Polaka rozpisują się od kilkudziesięciu godzin największe media na świecie. Kubacki przeszedł bowiem drogę jak z amerykańskiego filmu. Po pierwszej serii większość kibiców zwątpiła w sukces. Tymczasem nasz rodak kilkadziesiąt minut później doprowadził do ekstazy miliony polskich rodzin.

Z podziwu nie mogą wyjść nie tylko kibice i dziennikarze. Nawet rywale Dawida, reprezentujący przeróżne kraje, łapali się za głowy. Pojawiły się również głosy negatywne. I to właśnie jeden z rywali nie mógł pogodzić się z faktem, że złoto trafiło właśnie w ręce Polaka.

Wielka klasa. Simon Ammann tak zareagował na hymn Polski

Johan Remen Evensen przekonywał, że praca jury była fatalna. Jego zdaniem złoty medal dla Dawida Kubackiego był „losem wygranym na niesprawiedliwej loterii”. Pozostali gratulowali jednak Polakowi. Zapewnił przecież niesamowite emocje oraz za sprawą jego skoku o tej dyscyplinie znów mówi cały świat. Skoki narciarskie nie są przecież w żadnym kraju sportem numer jeden.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UE ma poważny problem. Bardzo ciekawe wieści z Włoch

Ze szczególną klasą zachował się Simon Ammann. Szwajcar w ciepłych słowach wypowiedział się o Dawidzie Kubackim.

– Dawid Kubacki, który włożył w ten konkurs mnóstwo pracy, jest w siódmym niebie. Należało mu się miejsce na podium. Kubacki wykorzystał swoją szansę. Wiedział, że po pierwszej serii konkurs się jeszcze nie zakończył, wierzył do końca. Nie było na nim presji – powiedział dziennikarzom Simon Ammann.

Ponadto zachował się z wielką klasą, gdy podczas rozmowy z dziennikarzami nagle usłyszał hymn Polski. Organizatorzy zawsze puszczają hymny narodowe krajów, których reprezentanci stają na podium w trakcie dekoracji. Szwajcar przerwał na chwilę wypowiedź i zdjął czapkę. Okazał w ten sposób szacunek do rywala, naszego kraju i hymnu RP.