Wpadła w szał. Iwona Hartwich atakuje prezesa Kaczyńskiego

Iwona Hartwich
Iwona Hartwich

Niewiele jest w Polsce osób, które nie kojarzą liderki protestu niepełnosprawnych. Iwona Hartwich najpierw mówiła, że protest jest apolityczny, później w ciepłych słowach wypowiadała się od Donaldzie Tusku, a teraz atakuje Prawo i Sprawiedliwość z częstotliwością niewiele tylko mniejszą, niż Tomasz Lis.

Choć idee są słuszne, to sposób, w jaki Iwona Hartwich walczy o lepsze życie dla swojego syna, oburza wielu. Bowiem nie obserwujemy już protestu, a coś na wzór politycznej hucpy. Bo fakt, że Jakub Hartwich tuż po proteście zakończonym w maju 2018 r. został radnym z ramienia tzw. Koalicji Obywatelskiej, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Apolityczna Hartwich pojawiła się również m.in. na konwencji partii „Teraz!” Ryszarda Petru. Tam, przemawiając przed setkami działaczy nowo powstałego ugrupowania, wyśmiewała tezę o motywacjach politycznych protestów. Wymowne.

Iwona Hartwich znów atakuje PiS

Zapewne nadal będziemy przekonywani o apolityczności kolejnych protestów oraz ich organizatorów. Iwona Hartwich zapowiada na maj dalszą walkę. Najpewniej zobaczymy u jej boku – po raz kolejny  – Joannę Scheuring-Wielgus.

CZYTAJ TAKŻE:
Hartwich wściekle atakuje rząd. Te słowa wyjaśniają wszystko

Ponadto na facebookowym profilu Iwony Hartwich możemy każdego dnia zobaczyć wpisy uderzające w rząd. W sobotę na przykład po raz kolejny zaatakowała Jarosława Kaczyńskiego. Nie spodobało jej się to, co lider PiS mówił w porannym wywiadzie dla RMF FM. Podkreśliła również, że przeprowadzał go były prowadzący Wiadomości TVP – Krzysztof Ziemiec.

– Kaczyński o Niepełnosprawnych w RMF u Ziemca zlicza wszystkie świadczenia – napisała w sobotę Iwona Hartwich. Jej wpis wygenerował ponad 200 komentarzy traktujących głównie o tym, jak odrażającą postacią jest Jarosław Kaczyński.

Następnie Iwona Hartwich udostępniła krzykliwy mem o Jarosławie Kaczyńskim. Od razu rzuca się w oczy czerwony napis „KŁAMSTWO!”. Z grafiki dowiadujemy się, że niepełnosprawni nie otrzymują obecnie od państwa – jak twierdzi prezes PiS – 1800 zł, a nieco ponad 1000 zł.

CZYTAJ TAKŻE:
Simon Ammann usłyszał polski hymn w trakcie wywiadu. Oto, co zrobił

CZYTAJ TAKŻE:
Zaskakujące słowa. Niemiecki poseł powiedział, jacy Polacy są naprawdę

Niechęć pani Hartwich do Jarosława Kaczyńskiego jest widoczna gołym okiem. Dziwi natomiast fakt, że tak ciepło mówi o Donaldzie Tusku. Przecież on – będąc premierem przez 7 lat – też nic im nie dał. Jednakże argument o tym, że „traktował osoby z niepełnosprawnością po ludzku” kupuje większość osób, które uważają Iwoną Hartwich za postać krystaliczną.