Burza po wpisie Ziemkiewicza. Upokorzył Obywateli RP

Fot. YouTube/Telewizja Republika

Rafał Ziemkiewicz, publicysta tygodnika “Do Rzeczy”, postanowił skomentować zachowanie Obywateli RP. Publicysta w ostrych słowach skomentował zakłócanie patriotycznych uroczystości, co wywołało prawdziwą burzę.

Rafał Ziemkiewicz to jeden z najpopularniejszych publicystów w Polsce. Dziennikarz regularnie publikuje swoje teksty m.in. na łamach tygodnika “Do Rzeczy”. Jest aktywny również w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, gdzie jego wpisy biją rekordy popularności.

Oprócz przychylnych głosów na Ziemkiewicza spada też krytyka. Publicysta nie stroni bowiem od mocnych wpisów, w których obrywa się zarówno politykom, jak i innym dziennikarzom. Tak było i tym razem. Ziemkiewicz postanowił bowiem w ostrych słowach odnieść się do zachowania Obywateli RP.

Burza po  wpisie Ziemkiewicza

Ziemkiewicz wymienił incydenty, do których doszło w ostatnich latach. Przypomniał między innymi przepychanki na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku, gwizdy podczas obchodów rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56 oraz niedawną próbę zablokowania Marszu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Łodzi.

Publicysta uważa, że zakłócanie uroczystości czyni z działaczy ruchu Obywatele RP „bierutowską czerwoną swołocz”.

„To nie są obywatele RP tylko obywatele CCCP Żeby zakłócać pogrzeb Inki i Zagończyka, marsze ku czci wyklętych, podczas hymnu narodowego dąć w pierdzitrąbki na obchodach rocznicy Poznańskiego Czerwca i nazywać bohaterów faszystami to trzeba być zwykłą bierutowską czerwoną swołoczą” – napisał na Twitterze.

Pod wpisem dziennikarza pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób zgodziło się z jego opinią i wtórowało mu w negatywnych opiniach na temat Obywateli RP. Inni z kolei wskazywali, że Obywatele RP postępują słusznie, ponieważ wśród Wyklętych znajdują się również bandyci.

ZOBACZ:
Burza po wpisie Ziemkiewicza. Upokorzył Obywateli RP
”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here