Wiemy, kiedy rząd da Polakom pieniądze! Jest oficjalna informacja

500+ na pierwsze dziecko to jeden z najnowszych pomysłów rządu PiS. Okazuje się, że partia rządząca podjęła już w tej sprawie działania. Wiemy, kiedy pieniądze trafią do kieszeni Polaków.

O tym, że 500+ na pierwsze dziecko trafi do kieszeni Polaków mówił podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii, Jarosław Kaczyński. Polityk przyznał, że już niedługo program ulegnie zmianie.

Do tej pory rodzice mogli pobierać świadczenie na drugie i kolejne dziecko – a w określonych przypadkach także pierwsze lub jedyne dziecko. Wypłaty 500+ obowiązują aż do momentu uzyskania przez dziecko pełnoletniości. W 2019 roku program stanie się powszechnym. Ubiegać się będą mogli o niego także samotni rodzice. Oni do tej pory nie mieli dostępu do wsparcia finansowego od państwa. Dziś wiadomo już, kiedy Polacy otrzymają świadczenie na pierwsze dziecko.

500+ na pierwsze dziecko. Kiedy Polacy dostaną pieniądze?

Wielu poddawało w wątpliwość, iż PiS faktycznie wypłaci 500+ na pierwsze dziecko. Teraz okazuje się jednak, że partia rządząca będzie realizowała swoje zobowiązania. Co ciekawe, padła już nawet konkretna deklaracja, kiedy pieniądze trafią do kieszeni Polaków.

„Super Express” podaje, że wszystko wskazuje jednak na to, że rodzice otrzymają pieniądze (na pierwsze dziecko) z wyrównaniem już we wrześniu. Jednorazowo będzie to 1500 zł.

– Chciały tego gminy, by urzędnicy mieli mniej pracy, a rodzice, którzy mają więcej niż jedno dziecko, nie musieli dwukrotnie składać dokumentów – czytamy w „SE”.

– Pracujemy teraz nad tym, aby wnioski na pierwsze i kolejne dziecko mogły być składane w tym samym terminie. Od 1 lipca w wersji elektronicznej, od 1 sierpnia w papierowej. Wypłata nastąpi w ciągu trzech miesięcy, z wyrównaniem na pierwsze dziecko od lipca – powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

CZYTAJ TAKŻE:
500 plus zagrożone? "Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji"

„Super Express” podsumowuje, że na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi w Polsce, rodzice otrzymają wypłaty 1500 zł na pierwsze dziecko.

– Teraz to już chyba nikt nie przelicytuje PiS! – piszą dziennikarz tabloidu.

Wszystko wskazuje więc na to, że przed wyborami PiS zapewni sobie mocny argument, aby przekonać do siebie wyborców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here