Wpadka Dulkiewicz na żywo. Tak określiła ludzi, którzy na nią nie głosowali

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w RMF FM
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w RMF FM

Nasza demokracja, gdy głos zabierają niektórzy zwycięscy kandydaci, zdaje się być parodią tego ustroju. Aleksandra Dulkiewicz wyraźnie pokonała dwóch rywali w wyborach uzupełniających i wkrótce obejmie urząd prezydent Gdańska. Tuż po spodziewanym sukcesie była zastępczyni Pawła Adamowicza zabrała głos na antenie RMF FM. 

Było niemal pewne, że gdańszczanie ją wybiorą. Do końca była w urzędzie u boku Pawła Adamowicza. Po jego tragicznej śmierci przekonywała o konieczności kontynuacji jego działa. Niemalże co kilka dni byliśmy zasypywani sondażami, które jasno wskazywały na pewny sukces Dulkiewicz.

I niespodzianki nie było. Aleksandra Dulkiewicz uzyskała ponad 80 proc. głosów! Zaskakująco dobry, acz znacznie niższy od zwyciężczyni, wynik osiągnął Grzegorz Braun. Blisko 12 proc. To dobry prognostyk na przyszłość dla wciąż będącego na politycznym dorobku kandydata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lider Bayer Full atakuje TVN! Jego wypowiedź podbija internet [WIDEO]

Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska

Oficjalne wyniki poznaliśmy w poniedziałek rano. Frekwencja w wyborach wyniosła 48,67%. Aleksandra Dulkiewicz – 82,22 %, Grzegorz Braun – 11,86 %, Marek Skiba – 5,92 %. Głosowało 170 028 gdańszczanek i gdańszczan.

ZOBACZ:
Trzaskowski uderza w niepełnosprawnych. Co na to Iwona Hartwich?

Po ogłoszeniu tych wyników mogliśmy usłyszeć na antenie RMF FM rozmowę z panią Dulkiewicz. Padło ponadto pytanie m.in. o pomnik ks. Jankowskiego, ale i o… ludzi, którzy nie głosowali na Aleksandrę Dulkiewicz. Odpowiedź była – jak by to powiedzieć – w stylu obecnej opozycji.

„W jaki sposób pokaże pani mieszkańcom Gdańska, którzy na panią nie głosowali, że jest pani także ich prezydentem?” – zapytał świeżo upieczoną gospodynię Gdańska Marcin Zaborski. Odpowiedź była dość groteskowa. Okazało się bowiem, że Aleksandra Dulkiewicz nie wie nawet, ilu gdańszczan nie udało jej się przekonać. Nazwała ich grupą kilku tysięcy osób.

ZOBACZ:
Polska przywróci karę śmierci? Zbigniew Ziobro mówi wprost

„Przyświeca to chyba w ogóle mi w życiu. Staram się szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Skoro kilka tysięcy osób głosowało na moich kontrkandydatów, to znaczy, że zależy im na Gdańsku” – wypaliła Dulkiewicz. Marcin Zaborski błyskawicznie wyprowadził prezydent Gdańska z błędu. „To kilkadziesiąt tysięcy nawet!” – rzekł.

Wyraźnie zaskoczona Aleksandra Dulkiewicz mrugnęła oczyma i odpowiedziała: „to prawda, ale panie redaktorze… u mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna”. Faktem jest ponadto, że na Dulkiewicz – jeśli wliczyć nieuczestniczących w wyborach – nie zagłosowało ponad 210 tys. osób. O tym prowadzący RMF FM także wspomniał.

źródło: RMF FM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here