Skandal w niemieckim serialu! W ten sposób przedstawili Polaków

Fot. Pixabay.com

Polska i Polacy od dawna są obiektem nagonki na arenie międzynarodowej. W nasz kraj najczęściej uderzają narody, które same mają wiele na sumieniu wobec Polaków. Tym razem twórcy niemieckiego serialu postanowili przedstawić nasz naród w skandaliczny sposób. O sprawie informuje Marcin Makowski.

Publicysta „Do Rzeczy” Marcin Makowski informuje o niemieckim serialu „8 dni”, w którym pojawiają się polscy bohaterowie. Sposób ich przedstawienia jest skandaliczny.

Niemiecki serial opisuje historię ludzi, którym zostało 8 dni życia – dokładnie tyle czasu pozostało do końca świata. Bohaterowie próbują przedostać się z Niemiec do Rosji. W tym celu muszą przedostać się przez Polskę.

Publicysta Marcin Makowski zwraca uwagę sposób w jaki twórcy przedstawili Polaków.

Skandal w niemieckim serialu

„Niemiecki serial „8 dni” na HBO. Tyle zostaje Europie Zachodniej zanim uderzy meteoryt. Niemiecka rodzina ucieka przez Polskę do Rosji – przedstawia fabułę serialu Makowski.

„Polacy: biorą więcej kasy za przemyt niż ustalono, kradną obrączki, Bluzgają, Żyją w barłogu, są brudni, Gwałcą, Chcą zabić Niemców” – napisał dziennikarz na Twitterze.

Pod postem pojawiło się wiele głosów oburzenia. „Niemcy gardzą Polakami – tak było, jest i będzie, dlatego brednie o przyjaciołach Niemcach są dla naiwnych” – napisał jeden z internautów.

CZYTAJ TAKŻE:
Były premier wydał mocne oświadczenie. "Przykro mi, że muszę to upublicznić"