Tego nikt się nie spodziewał. Trzaskowski pochwalił polityka PiS

Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy był gościem porannego programu w radiu TOK FM. Komentował tam listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Prezydent Warszawy skrytykował polityków partii rządzącej, ale jeden z nich nieoczekiwanie dostał od Trzaskowskiego pochwałę.

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą niezwykle ważne. Walka toczy się bowiem nie tylko o mandaty. Na Starym Kontynencie trwa ideologiczna wojna, w której tle jest kształt i skład Unii Europejskiej.

Partie takie jak PiS i PO są szczególnie zmobilizowane. Oba obozy muszą bowiem skompletować jak najsilniejszą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Taki stan rzeczy związany jest z faktem, że coraz więcej polskich spraw rozstrzyga się na arenie unijnej.

Rafał Trzaskowski stwierdził, że PiS wystawił „silną listę”, ale jej siła dotyczy areny krajowej.

– To jest silna lista, ale wyłącznie krajowo. Większość z nich nie ma żadnego doświadczenia europejskiego. Część z nich, widać było, że była zdziwiona, że jest na tych listach, bo chodzi tylko o to, żeby mobilizować swój elektorat. Mam podejrzenie, że część z nich wcale nie szykuje się do objęcia mandatu – ocenił.

Jak podkreślał prezydent stolicy, „najważniejsze w Parlamencie Europejskim są kontakty, język, umiejętność poruszania się po salonach europejskich”.

Trzaskowski pochwalił polityka PiS

Trzaskowski postanowił jednak docenić zaangażowanie jednego z byłych europosłów Prawa i Sprawiedliwości.

– Na palcach jednej ręki można policzyć polityków PiS, którzy w Brukseli pracowali. Konrad Szymański, nie chce mu zrobić niedźwiedziej przysługi, ale on na prawdę pracował w Parlamencie Europejskim, jak był posłem, co dzisiaj widać, bo jest jednym z niewielu polityków PiS-u, który naprawdę zna się na Europie. Po tych ludziach na obecnej liście chyba nie można się tego spodziewać – mówił w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here