Trzaskowski promuje LGBT w Warszawie. Boniek dał mu cenną radę

2

Nie milkną echa podpisania przez Rafała Trzaskowskiego karty LGBT. jego decyzja wywołała ogromne kontrowersje. Wiele osób w mocnych słowach krytykowało zapisy deklaracji. Do dyskusji włączył się nawet prezes PZPN Zbigniew Boniek, który udzielił Trzaskowskiemu cennej rady.

Kilka dni temu Rafał Trzaskowski oficjalnie ogłosił realizację swojej obietnicy. Polityk podpisał kartę LGBT.

– Mój slogan wyborczy to „Warszawa dla wszystkich”. Traktuję to poważnie. Warszawa musi być miastem tolerancyjnym i otwartym i stąd dzisiejsze spotkanie. Rozmawiałem z organizacjami, które bronią prawa wszystkich obywateli do równości – powiedział prezydent Warszawy podczas konferencji prasowej na temat karty LGBT.

To prawo zagwarantowane w konstytucji. Jestem zaniepokojony przejawami nietolerancji z ostatnich lat. Idąc w Paradzie Równości mówiłem, że dziś miejsce wszystkich polityków jest przy mniejszościach, które są zagrożone dyskryminacją – dodał.

Co zakłada karta LGBT? Jednym z najważniejszych zapisów jest stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT. Mają one znaleźć w nim schronienie, jeżeli znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. O finanse nie muszą się obawiać. Współfinansowanie hostelu wzięło bowiem na siebie Miasto Stołeczne Warszawa.

Te informacje wywołały sporo kontrowersji. Pod adresem Trzaskowskiego posypało się wiele zarzutów.

Boniek radzi Trzaskowskiemu

Głos w sprawie zabrał prezes PZPN Zbigniew Boniek, który udzielił prezydentowi stolicy cennej rady.

CZYTAJ TAKŻE:
Za te słowa możesz pójść do więzienia. Polityk ostrzega

„Zamiast walić w dzieci LGBT proponuję promocje w PSRP (Park, Sport, Rywalizacja, Przyjaźń)” – napisał na Twitterze Boniek.

2 KOMENTARZE

  1. Za prmowanie pedofilli powinna byc kulka w lep i po temacie. Pedofilia jest karana i albo sie wsadza pedofila lub wysadza.

    3+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here