Co za akcja Polskiej Fundacji Narodowej! Tak się pomaga sportowcom

Polska Fundacja Narodowa została powołana do tego, by promować nasz kraj oraz poprawiać jego wizerunek na świecie. Ostatnio organizacja przeprowadziła kapitalną akcję, która była bardzo mocnym wsparciem dla młodych polskich sportowców.

Polska Fundacja Narodowa sprawiła nie lada niespodziankę dwóm młodym pięściarkom. 19-letnia Natalia Marczykowska oraz 23-letnia Elżbieta Wójcik udały się do Londynu, gdzie przeżyły niesamowite chwile. Na miejscu mogły bowiem ćwiczyć swój sportowy warsztat pod okiem byłego mistrza świata, jednego z najlepszych pięściarzy w historii boksu.

O co chodzi? Już tłumaczymy. Polska Fundacja Narodowa zorganizowała Marczykowskiej i Wójcik treningi z Davidem Hayem, byłym zawodowym mistrzem świata. Dziewczyny należą do programu Team100, zrzeszającego uzdolnionych młodych sportowców, którego David Haye jest ambasadorem.

Młode pięściarki nie tylko trenowały pod okiem legendy boksu. Mogły również zaczerpnąć wiedzy od trenerów, którzy na co dzień opiekują się prawdziwymi gwiazdami tego sportu. Dziewczyny szkoliły swój talent m.in. razem z trenerem, który prowadzi Dereka Chisorę, mistrza wagi ciężkiej dwóch federacji.

– Nasze młode pięściarki trenowały w Londynie pod okiem samego mistrza @mrdavidhaye oraz teamu trenerów przygotowujących na co dzień bokserów brytyjskich m.in. Derecka Chisore – mistrza wagi ciężkiej Wielkiej Brytanii i federacji WBA i WBO – czytamy w poście, który opublikowała Polska Fundacja Narodowa.

Polska Fundacja Narodowa pomaga młodym sportowcom

Młode pięściarki oprócz spraw „zawodowych” miały również chwilę na zwiedzanie Londynu. Przy okazji promowały nasz kraj. Odwiedziły m.in. budynek parlamentu, Katedrę Westminsterską, Pałac Buckingham, Muzeum i Instytut generała Sikorskiego.

– Finałem pobytu pięściarek z #team100 na zaproszenie @mrdavidhaye w Londynie był udział w gali bokserskiej w legendarnej O2 Arena, podczas której walczył obecny mistrz świata federacji IBO Chris Eubank Jr i złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie James DeGale – czytamy na profilu PFN.

Akcja PFN spotkała się z pozytywnym odzewem. Wielu internautów było zachwyconych inicjatywą oraz faktem, że największą korzyść odniosły dwie młode polskie sportsmenki.

– Jako kibic popieram. Trzeba dawać szansę na rozwój młodym zdolnym, a kiedyś opłacą się i dadzą nam emocje – napisał pan Emil.