Porwanie w Białymstoku! Matka i córka wciągnięte do auta

25-letnia matka i jej 3-letnia córka zostały porwane w Białymstoku. W czasie spaceru po osiedlu, napastnicy siłą wciągnęli je do samochodu. Wiadomo, kto mógł zorganizować porwanie.

Tragedia rozegrała się w czwartek przed południem na jednym z osiedli w Białymostoku. Jak poinformował Wirtualną Polskę rzecznik prasowy policji nadkomisarz Tomasz Krupa, matka z córką zostały porwane ok. godziny 10 pod blokiem nr 47 na Dziesięcinach.

Kobieta spacerowała po osiedlu ze swoją 3-letnią córką Amelią oraz babcią. W pewnym momencie podjechał samochód – Citroenem C4 xsara picasso o numerze rejestracyjnym BL 60803.

Dwóch zamaskowanych napastników wysiadło z auta i siłą wyciągnęli do środka 25-letnią kobietę i jej dziecko.

Z początkowych informacji wynikało, że napastnicy wyjechali z Białegostoku w kierunku zachodnim. Jednak samochód znaleziono na terenie Białegostoku. Porywacze porzucili go. Jak ustalił reporter Polsat News Przemysław Sławiński, samochód pochodzi z wypożyczalni.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja.

Porwanie matki i córki. Kto za tym stoi?

Pojawiły się pierwsze informacje na temat tożsamości porywaczy. Porwanie prawdopodobnie zlecił ojciec dziecka, który jest obywatelem Niemiec. Komenda Główna Policji informuje także, że uruchomiono system Child Alert. Mężczyzna miał się wcześniej znęcać nad kobietą.

CZYTAJ TAKŻE:
Porwanie w Białymstoku! Matka i córka wciągnięte do auta
”]

Porywacze mieli z kolei zmierzać na zachód, w kierunku granicy z Niemcami. Trwają blokady dróg. Policja w Białymstoku prosi świadków zdarzenia o kontakt pod numerami 997 lub 112. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość.