Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach? Schetyna komentuje plotki

Magdalena Adamowicz Paweł Adamowicz
Magdalena Adamowicz na pogrzebie męża

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Ostatnio w mediach pojawiły się informacje na temat ewentualnego startu Magdaleny Adamowicz. Ważną deklarację w tej sprawie złożył ważną deklarację w tej sprawie

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego będą niezwykle ważne. Walka toczy się bowiem nie tylko o mandaty. Na Starym Kontynencie trwa ideologiczna wojna, w której tle jest kształt i skład Unii Europejskiej.

Partie takie jak PiS i PO są szczególnie zmobilizowane. Oba obozy muszą bowiem skompletować jak najsilniejszą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Taki stan rzeczy związany jest z faktem, że coraz więcej polskich spraw rozstrzyga się na arenie unijnej.

Nazwiska, które pojawią się na listach wyborczych elektryzują opinię publiczną i dziennikarzy. Pojawiły się spekulacje na temat startu Magdaleny Adamowicz. Czy wdowa po prezydencie Gdańska weźmie udział w wyborach?

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?

Lider Platformy Obywatelskiej w rozmowie na antenie Radia Zet przyznał oficjalnie, że prowadzi rozmowy z Magdaleną Adamowicz, wdową po prezydencie Gdańska, w sprawie jej startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

– Bardzo mi zależy ze względu na to, co zdarzyło się w Gdańsku – przyznał Schetyna.

Lider PO przyznał, że rozmawia na ten temat z wdową po prezydencie Gdańska.

CZYTAJ TAKŻE:
Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach? Schetyna komentuje plotki
”]

– Rozmawiamy o tym i myślę, że ta decyzja troszkę się opóźnić ze względu na to, że nie ma pani Adamowicz w kraju i dlatego potrzebujemy trochę czasu – zaznaczył.